VIDEO: Neymarovo přiznání! Tohle je důvod, proč simuluje

Dvě brazilské hvězdy, jedna z let předcházejících, druhá z přítomnosti. Na kanálu stanice OTRO se sešli dva významní hosté, ikony světového fotbalu Neymar a Ronaldo.

Oba Brazilci spolu rozebírali hned několik zajímavých témat. Jedno však bylo více než palčivé, zejména pak pro ofenzivní mašinu PSG, ‘Simulování v moderním fotbalu’.

Nejdražší fotbalista světa totiž poprvé veřejně vysvětlil, jak se věci mají a proč se vlastně tak rád válí na zemi. Kromě toho, že už to podle něj není v dnešním fotbale nic neobvyklého, sám simulování používá na vlastní ochranu, aby se vyhnul zraněním.

“Kdybych nenadskakoval a pak nenechával tělo volně dopadnout, byl bych neustále zraněný. Pro hráče mého ražení není jiná cesta, jak sám sebe bránit. Nikdo jiný to za něj neudělá”, vysvětloval Neymar během rozhovoru. (pokračování níže)
Následná reakce dvojnásobného držitele Zlatého míče pak mohla nejednoho fanouška zarazit. “Dnešní fotbal už není tolik čestný, jako když jsem hrával já. Dneska se ti mladí hráči snaží vymodlit faul za každou cenu. Je to až moc divadlo. Ovšem tvé počínání chápu”, obrátil se na Neymara.

“Herní styl, který praktikuješ spojen společně s tvou stavbou těla není zrovna bezpečná kombinace. Jsi oproti ostatním fotbalistům dost hubený, rád kličkuješ a jsi schopen obejít několik hráčů najednou. To ovšem vyvolává více možností ke kontaktu.”

“Takže je zřejmě lepší se sebou prostě praštit o zem, než se snažit souboj ustát a riskovat tak natržení svalu apod.,” zakončil Ronaldo téma simulování.
/**/