Nepředstavitelné! Juventus v kontaktu s Barcelonou, tohle by byl přestup století

Juventus se podle všeho chce zbavit hvězdného Portugalce. Nabídku na koupi obdržela i Barcelona.

Cristiano Ronaldo přestoupil do Juventusu v roce 2018. Vedení Staré dámy ho tehdy vidělo jako hráče, který by je mohl dotáhnout k triumfu v Lize mistrů. Minulý rok však italský celek skončil v milionářské soutěži hned v osmifinále. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, přičemž vypadnutí předcházely ještě prohry ve finále Coppa Italia a v Italském superpoháru.

Prvním následkem víceméně neúspěšné sezóny pro Juve bylo vyhození kouče Sarriho. Ten byl nahrazen Pirlem, který měl původně trénovat pouze U23 Juventusu. Ronaldo se pak ohledně uplynulé sezóny rozepsal pro fanoušky na sociálních sítích.

“Sezóna 2019/20 pro nás skončila. Mnohem později než obvykle, ale přesto mnohem dříve, než jsme očekávali. Nyní je čas se ohlédnout zpět a analyzovat pozitiva a negativa, protože kritické myšlení je jediný způsob, jak se zlepšit.
“Jsme velice hrdí na to, že jsme opět ovládli Serii A, obzvlášť v takto náročném roce. Ale fanoušci od nás vyžadují a očekávají více. A my musíme plnit ty největší očekávání,” komentuje Portugalec.

Bude však druhý nejlepší střelec uplynulé sezóny Serie A pokračovat v aktuálním působišti? Špatná ekonomická situace z důvodu koronavirové epidemie totiž neminula ani Juventus. A zdá se, že Ronaldův plat, který činí v přepočtu 850 milionů korun,je pro klub příliš velké finanční břemeno.

Guillem Balague, španělský fotbalový novinář a expert, informoval, že klub se zoufale snaží najít zájemce o 35letého útočníka a nabídka neminula ani katalánský velkoklub.

“Ronaldo je teď nabízen všude, včetně Barcelony. Nejsem si však jistý, jestli se jim podaří Ronalda zbavit. A to především kvůli penězům, které vydělává. 31 milionů euro ročně, kdo mu bude platit takové peníze?” okomentoval Balague pro 5 Live Sport.

Přestup by to byl opravdu šokující, když vezmeme v potaz, že Cristiano je legendou španělského rivala z Realu Madrid a to, že by se z jeho odjakživa největšího soupeře, Messiho, stal spoluhráč.
/**/