Největší fiasko v historii přestupů! Takto koumák Suárez podváděl při zkouškách v Juventusu

Chci vstupní bonus 3300 Kč! Podrobnosti ZDE

Budou to dva roky od jednoho z nejšílenějších přestupů, který se nakonec neuskutečnil. Luis Suárez měl tenkrát nakročeno do Juventusu. Původní zprávy hovořily o tom, že přestup ztroskotal, protože Suárez nezískal včas italský pas. Pravý důvod byl však o něco peprnější a následky nemilé.

➡️Taxikář ujel 120 km, aby Neuerovi vrátil peněženku! Reakce gólmana ho zklamala

Psal se rok 2020, v Barceloně vládl neoblíbený Josep Maria Bartomeu. Katalánský celek se díky jeho nešetrnému zacházení s pokladnou klubu dostal do patové situace a nutně se potřeboval zbavit hráčů s vysokým platem. Luis Suárez se tak z ničeho nic ocitl na vedlejší koleji a jako jeden z prvních hráčů uslyšel od prezidenta Barcelony neslavné “Můžeš si hledat nové angažmá.”
➡️Schick mezi elitou! Tímto se český kanonýr dostal do společnosti Ronalda, Lewandowského a dalších…

O uruguayského kanonýra projevil velký zájem italský šampión z Juventusu Turín. Zdálo se, že přestupu prakticky nic nebrání. Suárez přicestoval do Itálie. Scházelo jediné, aby složil zkoušku z italského jazyka (B1), nutnou k získání pasu. Juventus totiž naplnil svou kvótu hráčů mimo Evropskou unii podepsáním Westona McKennieho ze Schalke.

Pár hodin po Suárezově příletu však ředitel Staré dámy, Fabio Paratici, oznámil, že potřebné doklady hráč nestihne včas získat a z přestupu nakonec nic nebude. Italská média však záhy přišla s mnohem pikantnějším důvodem, proč nebyl Uruguayec schopen nové občanství získat.

Nejlepší fotbalová sázkovka! Betano vtrhlo na český sázkařský trh. Ve stáji má Sporting Lisabon, Benficu, FC Porto a další. Podrobnosti čtěte ZDE

Svým sázkařům nabízí také Speciální mise za odměny

Vyšetřovací komise totiž objevila u Suárezovy zkoušky nesrovnalosti. “Z vyšetřování vyplynulo, že témata, ze kterých se zkouška skládá, byla dopředu dohodnutá a předem uchazečovi předložena. Uchazeč pak projevil jen základní znalost italského jazyka.”

“Policie shromažďuje veškerou dokumentaci na univerzitě v Perugii, kde Suárez zkoušku skládal. Cílem je potvrdit fakt, že hráč test opsal, čímž by se potvrdil trestný čin vyzrazení úředního tajemství atd.,” znělo oficiální stanovisko italských úřadů. Vyvrcholení celé kauzy přišlo o několik měsíců později (pokračování níže).
V prosinci téhož roku se veškerá obvinění potvrdila, Suárez navíc italsky neuměl vůbec. “Při vyšetřování vyšlo najevo, že témata zkoušky byla předem dohodnutá a že Suárezovi byla udělena známka ještě před provedením zkoušky. A to bez ohledu na prověření základních znalostí italského jazyka,” stálo v prohlášení státního zastupitelství.

Univerzita v Perugii tak neuspěla s obhajobou, že chtěla jazykovým testem splnit požadavky Juventusu a zajistit dobrý obraz univerzity v očích veřejnosti. Suárezova žádost o italské občanství navíc byla vyřešena během pouhých 15 dnů, zatímco ostatní cizinci čekají zpravidla dva až čtyři roky.

Betano rozdává pro milovníky Vegas také 50 spinů ZDARMA

Soud pak zbavil generálního ředitele univerzity jeho funkce, stejně jako zbavil funkce rektora a další dva zaměstnance. Ani jeden z nich pak nesměl po dobu osmi měsíců zastávat na univerzitě jakýkoli post.

Suárezovi nakonec vyšel druhý pokus k přestupu, když ho za 9 milionů eur vykoupilo z Barcelony Atlético Madrid. Momentálně je 35letý útočník volným hráčem a není jasné, kde bude v nadcházející sezóně působit.

/**/