Nejsilnější sestava světa? Takto vypadá Guardiolova jedenáctka složená z nejlepších hráčů, které trénoval

Španělsko, Německo a Anglie. Guardiola během svojí trenérské kariéry prostřídal nejlepší ligy světa a všude měl k dispozici hvězdné hráče.

Ať už by byla řeč o Barceloně, Bayernu Mnichov nebo Manchesteru City, španělský trenér měl pod sebou vždy mnoho skvělých fotbalistů. V tomto článku si ukážeme, jak by vypadal nejlepší možná jedenáctka složená z hráčů, kteří byli pod Guardiolovým vedením.

Do sestavy se dostalo nejvíce hráčů ze španělského velkoklubu, který trénoval v letech 2008-2012, nechybí však ani hráči z Bayernu či Manchesteru.

Mourinho vybral jedenáctku z nejlepších hráčů, které vedl! Skoro nikoho z Realu Madrid přitom nezmínil

1. Manuel Neuer

“Manu by měl být na sebe velmi hrdý, protože je obrovský úspěch být mezi třemi nejlepšími hráči planety,” prohlásil Guardiola poté, co se německý brankář dostal do užšího výběru ucházejícího se o zisk prestižního Zlatého míče za rok 2014 společně s Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim.




Neuer má za sebou opravdu hvězdnou kariéru, jak klubové, tak i na reprezentační úrovni. Do Bayernu Mnichov přestoupil v létě 2011 ze Schalke 04, kde působil již v mládežnických kategoriích. Pod vedením španělského kouče působil v německém velkoklubu v letech 2013-2016. Za tuto dobu dokázal Neuer spolu se svým týmem ovládnout třikrát Bundesligu, pozvedl nad hlavu trofej pro vítěze Mistrovství světa klubů v roce 2013. Ve stejném roce se také radoval z vítězství v Superpoháru UEFA. Kromě toho Guardiola s Neuerem společně slavili triumf v DFB poháru za sezóny 2013/14 a 2015/16.

Tím ovšem výčet triumfů zdaleka nekončí. Tento německý brankář s parádní kopací technikou a čtením hry soupeře dokázal pozvednout nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů, znovu se stát německým šampionem a dvakrát být zvolen německým Hráčem roku.

Neuer se stal v tomto období také mistrem světa (2014) a dosáhl 2x na bronz z EURA  (2012 a 2016).




1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Next page
/**/