Nejlepší historka století? Jack Wilshere se přiznal k nejtrapnějšímu momentu svého života

Fotbalisté čas od času přijdou s historkou, nad kterou vám zůstane úsměv od ucha k uchu. A právě to je i případ bývalého reprezentanta Anglie.

Jack Wilshere před časem přispěchal se vzpomínkou, na kterou by nejraději zapomněl. Ponížené plazení se v bolestech před Frankem Lampardem a dalšími členy týmu, zavolání rychlé záchranné služby a trapný pocit při verdiktu lékařů, to je ve zkratce příběh již 28letého fotbalisty. Ale pěkně po pořádku.

“Moc lidí o tomhle nevím, ale v hotelu noc před mým prvním výjezdem s národním týmem, jsem dostal žaludeční křeče. Klubový lékař mi na to dal nějaké tabletky a řekl, že pokud se můj stav zhorší, mám mu okamžitě zavolat.”

Tabletky však nezabraly a Wilshere se začal svíjet na zemi jako při porodních bolestech.

“Můj stav se potom začal zhoršovat, takže jsem mu zavolal a řekl, aby co nejdříve přijel, že to začíná být nesnesitelné. Minutu na to už jsem se plazil bolestí po zemi, snažíc se dostat ke dveřím.
Když jsem otevřel, procházel kolem zrovna Lampard. Řekl jsem mu, aby okamžitě sehnal doktora. Přistoupil ke mně se slovy: Pokud je to s tebou opravdu tak špatné, budeme muset zavolat sanitku.”

Jak řekl, tak se i stalo. Tým zavolal Wilshereovi sanitku. Nikdo nevěděl, co se s novou tváří reprezentace děje.

“Bylo to opravdu hrozné. Sanitka byla jediným řešením. V nemocnici mi okamžitě udělali pár testů a já netrpělivě čekal, co se mnou bude.”

“Pak ale nastal okamžik, po kterém jsem zůstal jako opařený. Přistoupil ke mně lékař a prozradil mi diagnózu. Ukázalo se, že jsem měl jen zaražené větry. Zřejmě z nervů. V tu chvíli jsem na bolest dočista zapomněl. V hlavě se mi přehrávalo jen jedno: Jak to vysvětlím klukům, aby si ze mě do smrti nedělali legraci. Nikdy v životě jsem se necítil trapněji.”
/**/