Mustafi: Nemyslím si, že jsem 2. nejhorší obránce světa

Podle veřejného hlasování deníku Marca, kterého se zúčastnilo více než 150 000 fanoušků, byl se 47% hlasů jako nejhorším obránce světa zvolen Phil Jones z Manchesteru United. Na druhém místě se pak umístil s 35% právě Shkodran Mustafi.

Mustafi neprožíval poslední měsíce v Arsenalu zrovna šťastné období. V létě Unai Emery prohlásil, že může odejít. Spekulovalo se o velkoklubech ze Serie A, Juventusu a AS Řím. Nakonec se však ani jeden z přestupů nedotáhl do konce, a tak 27letý obránce dále působí v anglické Premier League.

Překvapení z výsledků hlasování

Německý reprezentant nechyběl v této sezóně ani minutu proti Eintrachtu Frankfurt, Nottinghamu Forest and Standardu Liege. Ve všech 3 zápasech udrželi Gunners čisté konto. I proto ho výsledky hlasování poněkud zaskočili. “Ne, nemyslím si, že jsem na tom tak špatně. První dva roky po mém příchodu do Arsenalu se mi dařilo velmi dobře. Cítil jsem se jako kvalitní obránce, ale krátce po Vánocích 2018 nastal bod zlomu. Udělal jsem pár chyb, které vyvolaly takové reakce, jaké jsem v životě nezažil.”

Příčiny kritiky

Shkodran označil prohru Arsenalu 1:5 s Liverpoolem, jako hlavní příčinu negativních komentářů. V té době totiž bojoval s problémy stehenního svalu, plus se do toho přidal neúspěch na Anfieldu. “Zmeškal jsem 3 týdny kvůli zranění. I přes to jsem šel do hry bez tréninku a zápasového tempa, protože mě kouč potřeboval. Po poločase to bylo 1:4 a se mnou to nevypadalo dobře. Opět jsem se zranil. Po zápase jsem na Instagramu i Twitteru dostal velké množství negativních zpráv. Také v tisku jsem byl ostře kritizován.”

Přestupové tahanice

Mustafi přiznal, že chtěl před sezónou 2019/20 přestoupit do nového týmu, ale nepodařilo se dotáhnout dohody mezi všemi třemi stranami. “V létě se uvažovalo o změně klubu, ale nenašly se podmínky, které by všem vyhovovaly. Věděl jsem, že pokud přestoupím, musí to být tam, kde se moje situace zlepší. Kde budu moct začít novou kapitolu mé kariéry. Bohužel ani jedna nabídka nebyla vyhovující, takže jsem zůstal. Každopádně jsem otevřen případnému přestupu do Bundesligy.”


/**/