Mrazivá slova! Ošetřující lékař popsal kolaps Eriksena, ztratili jsme ho

Případ Christiana Eriksena byl během posledních 24 hodin jediným tématem pro celý fotbalový svět. Dánský záložník je nyní ve stabilizovaném stavu v kodaňské nemocnici a čeká na další vyšetření. Lékaři vysvětlili příčinu jeho kolapsu a rozebrali i osud jeho aktivní kariéry. 

Eriksen při nástupu na plochu ještě netušil, že ho čeká ta vůbec nejnáročnější bitva jeho života. Dánský reprezentant z ničeho nic ve 43. minutě úvodního utkání evropského šampionátu proti finskému výběru zkolaboval.

➡️VIDEO: Minuty hrůzy! Kolaps Christiana Eriksena šokoval fotbalový svět

“Ležel na boku, dýchal a měl puls. Najednou ale bylo všechno jinak, ztratili jsme ho. Okamžitě jsme museli začít s masáží srdce. Po použití jednoho z defibrilátorů začal naštěstí zase dýchat,“ popisoval přivolaný lékař dánského nároďáku Martin Boesen, který potvrdil zástavu srdce a resuscitaci za pomoci defibrilátoru.

29letý Dán byl následně při vědomí převezen sanitkou do nedaleké kodaňské nemocnice, kde podstoupil několik vyšetření.
Eriksen ještě včera poslal svým spoluhráčům zprávu z nemocnice, že si přeje, aby zápas dohráli. V neděli se s nimi spojil i přes videohovor: “Jak se máte? Myslím, že se musíte cítit mnohem hůře než já právě nyní. Mám pocit, že bych teďka měl dojít na trénink,” zavtipkoval.

Trénink se nakonec v neděli nekonal ani pro dánské reprezentanty, k těm dopoledne nastoupili psychologové.

“Je to pro nás všechny traumatická zkušenost. Snažíme se sebrat a dát se dohromady, naštěstí kolem sebe máme profesionály. Promluvíme si o tom a společně se pokusíme posunout dál,“ dodal trenér Hjulmand.

Kariéra záložníka Interu Milán je nyní samozřejmě v ohrožení, a vypadá to, že Eriksen už si z preventivních důvodů do míče nekopne. Alespoň to tvrdí uznávaný britský kardiolog Scott Murray:

“Pravděpodobně se skutečně jedná o konec jeho kariéry. Italské zákony navíc zakazují, aby hráči, u kterých se vyskytly problémy se srdcem, působili v místních klubech. Lidé kolabují dnes a denně, například z důvodu poklesu tlaku. Ale když někdo zkolabuje na hřišti při vysoké tepové frekvenci, pak se jedná o vážný problém,” vysvětlil Murray a vyvrátil tak spekulace týkající se Covidu 19.

Takové příhody nepotkávají jen fotbalisty na nejvyšší úrovni, ale také ty, kteří hrají v nižších soutěžích nebo jako amatéři. Stává se to a není možné náhlé kolapsy zcela eliminovat.”

Možný vliv viru na zdraví dánského fotbalisty dementoval také prezident Interu, Giuseppe Marotta. “Christian nákazou neprošel, ani nebyl proti viru očkován. Tyto spekulace jsou nesmysl.”
/**/