Mourinhovo nečekané přiznání! Tohle je jediná prohra, kvůli které se rozplakal

57letý Portugalec během svojí kariéry odkoučoval stovky zápasů. Během nich vyhrál prakticky vše, co se dalo, nicméně se nevyhnul ani spoustě porážek. Teď přišel “Special One” s nečekaným přiznáním. Jedna prohra ho totiž rozplakala.

Psal se rok 2012 a pro portugalského kouče to byla druhá sezóna ve vedení Realu Madrid. Los Blancos tehdy v La Lize ukončili nadvládu Barcelony a zdálo se, že budou kralovat i celé Evropě.

Bílý balet se po vysokých výhrách ve vyřazovací části Ligy mistrů hladce probojoval až do semifinále, kde narazil na Bayern Mnichov. Jenže o postupujícím musely v druhém zápase rozhodnout až pokutové kopy, které fotbalisté španělského velkoklubu vůbec nezvládli.

Bizarní zranění fotbalistů: Od přetržených vazů z Playstationu až po psí loužičku

Tři nejdůležitější Mourinhovi hráči, Cristiano Ronaldo, Kaká a Sergio Ramos. Ani jeden z nich svůj kop v penaltovém rozstřelu neproměnil. Real se tak s turnajem rozloučil.
“Cristiano, Kaká, Sergio Ramos. Všichni tři jsou beze sporu fotbaloví mágové. Ale také to jsou jenom lidi. Tu noc jsem proplakal. Bylo to jedinkrát, kdy jsem ronil slzy kvůli prohře,” prozradil Mourinho novinářům.

“Pamatuji si to moc dobře. Byl jsem v autě s Aitorem Karankou, zaparkoval jsem před mým domem a začal plakat. Bylo pro mě těžké tu porážku přijmout, protože v sezóně 2011/12 jsme měli nejlepší tým v Evropě.”

Real ve stejné sezóně dosáhl v La Lize na stobodovou hranici. V 38 zápasech se Mourinhovým svěřencům povedlo nasázet neuvěřitelných 121 gólů. Mourinho byl také dotázán na výraz “rock and roll”, kterým se označovala hra Bílého baletu: “Ano, vzpomínám si na ten výraz. Měli jsme velmi jasně definovanou hru. Vždy jsme byli velice dobře organizovaní v defenzívě a každý věděl, co přesně má dělat.”

“Za týmovou hrou byla spousta disciplíny a organizace. Byli jsme schopni provádět bleskurychlé, těžko zastavitelné protiútoky. Byli to skvělí hráči. Hráli jako skutečný tým a to byl klíč ke všem úspěchům,” vzpomíná portugalský trenér.
 

 

/**/