Messimu došla trpělivost! Tohle je pravda ohledně snižování platů v Barceloně

Krizi kvůli pandemii koronaviru se bohužel nevyhnul ani sportovní průmysl. Ligy jsou pozastavené a kluby přichází o peníze nejen z vysílacích práv a prodeje vstupenek. Šetřit začínají i ti největší fotbaloví giganti, včetně Barcelony.

Vedení 26násobného mistra La Ligy se rozhodlo ušetřit peníze podstatným snížením platů všem svým hráčům. Barcelona se tímto opatřením přidala k Atléticu Madrid, kde se snížením platu souhlasili sami hráči. Podle španělských médií mělo v Barceloně nejprve dojít k snížení platu o 30 %, když vedení aktivovalo článek 47 španělského zákoníku, který umožňuje během krize snížit platy navzdory nesouhlasu zaměstnanců.

Tohle je ještě větší obrat než comeback Barcelony proti PSG

Nově dostupné informace ale prozradily, že hráči nakonec přijdou o 70 % z jejich dosavadních platů.

K celé věci se následně vyjádřil prostřednictvím sociálních sítích také hvězdný Argentinec Lionel Messi, který zveřejnil poměrně obsáhlý dopis na svém Instagramu a uvedl věci na pravou míru:
Godínův šílený začátek! Poslali ho pryč za pár euro. Jeho cena raketově vzrostla
“O Barceloně  se toho v posledních dnech psalo hodně, zejména pak o platech členů kabiny. Nejprve chceme objasnit, že snížení platu byl záměr i nás, samotných hráčů. Plně chápeme, že se jedná o výjimečnou situaci a jsme první, kdo klubu VŽDY pomohl, když bylo třeba. Vždy jsme udělali z vlastní iniciativy to, co jsme považovali za nezbytně nutné nebo důležité. Nepřestává nás překvapovat, že v klubu byli lidé, kteří se nás pokusili postavit pod drobnohled a vyvíjeli na nás tlak. Jen proto, aby dosáhli něčeho, co jsme stejně chtěli udělat z vlastní vůle,” rozlítila se největší hvězda Barcelony.

“Ve skutečnosti, dohoda byla odložena o několik dní, protože jsme my i vedení hledali způsoby, jak klubu v tomto těžkém období pomoci. Nastal čas, abychom oznámili, že kromě snížení našeho platu o 70 % budeme finančně přispívat takovým způsobem, aby ostatní zaměstnanci klubu mohli dostávat 100 % svého platu, dokud tato situace bude přetrvávat. Pokud jsme dosud nepromluvili, bylo to proto, že prioritou pro nás bylo najít řešení, které by bylo uskutečnitelné a výrazně pomohlo nejen klubu, ale dalším lidem, kteří jsou touto situací zasaženi.”

Nakonec se Messi obrátil ke všem fanouškům s povzbuzujícími slovy, “Chtěl bych pozdravit všechny naše fanoušky a poslat jim aspoň takto na dálku trochu síly. Zejména pak těm, kteří v těchto dnech zažívají těžké časy. Všichni trpělivě čekáme na konec této krize ve svých domovech. Brzy se snad z této situace všichni společně dostaneme.”
Szczęsny paroduje spoluhráče Ronalda! Takto slavný Portugalec reagoval v šatně po vyloučení v zápase s Valencií
/**/