Messi v slzách! Argentinec promluvil o budoucím návratu, vysvětlil fotku s hráči PSG a falešné zprávy o nutnosti snížení platu

Po 21 letech je konec. Lionel Messi definitivně opouští jeho celoživotní působiště.

Klubová legenda v neděli sama potvrdila svůj odchod z Katalánska. Messi se loučil na tiskové konferenci na Camp Nou, kde během necelé hodiny stihl promluvit o okolnostech jeho odchodu, budoucím působišti, možném návratu v budoucnu a dalším.

“V posledních dnech jsem přemýšlel o tom, co můžu říci. Pravdou je, že mě nic nenapadá. Tohle je pro mě velmi obtížné. Strávil jsem tady celý život, na tohle nejsem připraven. Dnes se s tím vším musím rozloučit. Když jsem do klubu přišel, bylo mi 13 let, po 21 letech odcházím s manželkou a třemi nádhernými dětmi. Toto je náš domov,” řekl v emotivním proslovu, přičemž se neubránil slzám.

“Jsem opravdu smutný, protože jsem nechtěl odejít. Miluji Barcelonu a přál jsem si zůstat. Už jsem měl připravenou smlouvu… Udělal jsem vše, co bylo v mých silách, abych tu zůstal.”
“Minulý rok jsme kvůli pandemii nemohli hrát před fanoušky, nyní klub opouštím, aniž bych se s nimi rozloučil. Pro naše fanoušky jsem schopen udělat vše. Až se všichni budou moci vrátit na stadion, rozloučím se pořádně. Rád bych to udělal před naplněným Camp Nou.”

“Doufám, že jednoho se budu moci do klubu vrátit, ať už to bude jakákoli pozice a Barcelona bude i nadále nejlepší klub na světě.”

“Nejlepší okamžik tady? Řekl bych, že debutový zápas. Byl to můj splněný sen, ten okamžik si budu pamatovat už navždy. Vše, co po něm následovalo, bylo úžasné.”

“Prodloužení smlouvy? Všechno bylo dohodnuté, ale kvůli problémům s pravidly La Ligy to nakonec nešlo. Je to přesně tak, jak to Laporta vysvětlil. Klub má velmi velký dluh a nechtějí to zhoršit. Já jsem udělal vše, co jsem mohl, abych tu zůstat. Více říct nemohu. Loni jsem nechtěl zůstat, letos jsem chtěl zůstat ale nemohl jsem.”

Argentinský kapitán nicméně vyvrátil zprávy o tom, že by po něm klub požadoval další snížení platu: “Informace o tom, že mě klub ve čtvrtek požádal o snížení platu o dalších 30 %, jsou lživé. Není to pravda. Nabídl jsem klubu snížení o 50 %, o nic více mě poté vedení nežádalo.”

“Ano, tohle je nejtěžší moment mé kariéry. Jsem neskutečně smutný, opouštím tento klub v době, kdy jsem to nečekal. Minulý rok jsem už nechtěl pokračovat. Teď chci, ale nemůžu. Když byl Laporta zvolen novým prezidentem, byl jsem na 100 % přesvědčen, že zůstanu. Smlouva nikdy nebyla problém, ale pak se něco stalo.”
“PSG? Je to jedna z možností, ale nic ještě není dohodnuto. Měl jsem teď spoustu telefonátů z klubů, které o mě mají zájem. Fotka s hráči PSG? To byla náhoda. Potkal jsem se s nimi na Ibize, a tak jsme se rozhodli udělat foto,” odpověděl na otázku ohledně virální fotky, na které je Leo s Neymarem, Di Máriou a Icardim.

“Lidé mě znají. Vědí, že mám chuť nadále vítězit. V posledních letech své kariéry chci pokračovat v získávání titulů. Kolik dalších let můžu hrát ? Nevím, všechno záleží na tom, jak se budu cítit. Je možné že tu ještě pár sezón budu (směje se),” ukončuje tiskovou konferenci za velkého aplausu.

/**/