Messi nebo Ronaldo? Kdepak! Koho Mourinho považuje za toho úplně NEJ?

V době, kdy byl José Mourinho v klubech jako Manchester United, Real madrid, Inter nebo v Chelsea, se dostal do kontaktu s velice talentovanými hráči.

Kdo na něj udělal největší dojem?

S tím, kdo na něj udělal zatím největší dojem, se setkal dnes již 56letý Portugalec na začátku své kariéry. Tehdy pracoval jako tlumočník pro Bobbyho Robsona, který byl ve vedení Barcelony. A zrovna pod Robsonem kopal za katalánský velkoklub Ronaldo.

Mourinho považuje dvojnásobného mistra světa za toho úplně nejlepšího fotbalistu, i když bere v potaz kvality pětinásobných vítězů zlatého míče Lionela Messiho a Cristiana Ronalda.

“Ronaldo neboli El Fenomeno, Cristiano Ronaldo a Lionel Messi  prokazují nebo prokazovali celou svoji kariéru, každý den po dobu 15 let, že patří k absolutní fotbalové špičce. Pokud bychom se ale bavili čistě o talentu a dovednostech, nikdo nepřekoná Ronalda (Nazaria).” 

“Když jsem působil v Barceloně po boku Robsona, uvědomil jsem si, že je nejlepší fotbalista, kterého jsem na hřišti viděl působit. Zranění potom přispěly ke komplikacím v jeho kariéře, která mohla být ještě neuvěřitelnější, ale talent, který tehdy 19letý chlapec měl… to bylo něco neskutečného.”

“V roce 1997, v zápase Barcy s PSG, který se odehrál v Rotterdamu a Ronaldův rozhodující gól – naprostý úžas.”

47 gólů za 49 zápasů

Taková byla statistika brazilského útočníka za Barcu právě v této sezóně (1996/97), není tedy divu, že Mourinho byl ohromen. Tato sezóna pro něj nakonec zůstala v jeho ikonické kariéře také nejplodnější, co se vstřelených gólů týče.

Ronaldo a Messi

Počet milovníků těchto dvou superhvězd stoupal, zatímco svými neuvěřitelnými výkony překonávali nespočet rekordů.  Mourinho však cítí, že El Fenomeno si zaslouží větší obdiv, jelikož v jeho době bylo obtížnější předvádět tak skvostné představení.

Ronaldo má jistotu, že se dostane do žebříčku nejlepších fotbalistů všech dob, ať už tam bude kdekoliv. Jeho ohromující životopis včetně 352 gólů na klubové úrovni a 62 gólů vstřelených během 98 reprezentačních startů jsou toho jasným důkazem.
 

 

 

 

/**/