Messi na odchodu z Barcelony! Kam povedou jeho další kroky?

Lionel Messi oznámil vedení Barcelony, že chce opustit klub!

Noční můra všech fanoušků Barcelony se pomalu stává realitou. 33letý Argentinec má v Barceloně smlouvu do konce příští sezóny, podle posledních zpráv však hodlá odejít již toto léto. Messiho posledním zápasem za Barcelonu by tak mohl zůstat hrůzný debakl (video zde) proti Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Hvězdný útočník Barcelony by chtěl podle dostupných zpráv aktivovat klauzuli v jeho smlouvě, která mu na konci každé sezóny umožňovala jednostranně opustit klub. Klub se však hájí tím, že tato možnost platila pouze do 10. června. Messiho právníci zase tvrdí, že by se tato časová hranice měla vzhledem k prodloužení sezóny v důsledku koronaviru posunout. Celý případ by tak mohl skončit až u soudu.
Pokud by Messi neměl možnost využít zmiňovanou klauzuli, byl by v Barceloně uvězněn na další rok, jelikož jeho výstupní klauzule je nastavená na 700 milionů euro. V přepočtu 18,3 miliardy korun by za něj žádný klub zcela jistě nenabídl.

Vedení katalánského velkoklubu se již v úterý večer shromáždilo na krizové poradě. Messi není dlouhodobě spokojený především s aktuálním prezidentem klubu, Josepem Bartomeuem, a vypadá to, že jedině jeho rezignace by mohla zvrátit odchod 33leté legendy klubu. Do akce se pustili také příznivci španělského celku. Ti se začali shlukovat před budovou vedení Barcelony a požadovali okamžité odstoupení 57letého prezidenta. KAM POVEDOU JEHO DALŠÍ KROKY? Pokračování na další straně ->>

1 2Next page
/**/