Messi mohl zůstat v Barceloně! Prezident La Ligy přichází s překvapujícími informacemi

Byl to velký šok, když argentinský kouzelník musel během léta opouštět Katalánsko. Důvod jeho odchodu měl být přitom jednoznačný. Barcelonu sužuje závažná finanční krize a vedení si nemohlo dovolit hráči udělit nový kontrakt. Podle šéfa španělské La Ligy ale neměla ekonomická situace s Messiho odchodem nic společného.

Lionel Messi se po dlouhých 21 letech loučil se svým celoživotním působištěm. Jeho přetrvání neklaplo ani přesto, že hráč i klub měli jednostranný pohled na podpis nového kontraktu.

Prezident Barcelony Laporta později na tiskové konferenci potvrdil, že si klub nemohl dovolit podepsat Messiho kvůli platovým stropům: „Zdědili jsme klub v katastrofickém stavu. Finanční ztráty jsou nakonec horší, než se čekalo. Přestože Barcelona a Lionel Messi dosáhli dohody a obě strany projevily jasný zájem dnes podepsat nový kontrakt, nemůže k tomu dojít kvůli finančním překážkám.“
Jen pro doplnění, Messi hrát zadarmo za Barcelonu podle pravidel nemohl. Plat z předchozí smlouvy bylo možné snížit jen o určitou část, v případě Messiho tedy o 50 %, ale ani to nestačilo. Aspoň to tehdy tvrdil prezident Barcelony. Pravda je ovšem dost možná jiná.

Sleduj Lionela Messiho ŽIVĚ.
Na TV Tipsport najdeš exkluzivně
všechny zápasy Ligue 1 ZDARMA

“Měli jsme štěstí, že u nás hráli dva nejlepší hráči planety. Avšak Messiho odchod byl o něco bolestivější. Osobně jsem mu přál to nejlepší. Takový odchod si nezasloužil a hlavně k němu nemuselo dojít,” přišel s poněkud zarážejícími skutečnostmi prezident La Ligy Javier Tebas.
Podle něj mohla Barcelona všemu zabránit a čtyřiatřicetiletý Argentinec mohl být k vidění na Camp Nou i nadále. Podle jeho slov se všechny podrobnosti prokáží, jakmile budou na konci sezony zveřejněny finanční údaje Barcelony.

„Probíral jsem celou situaci osobně s Laportou i s klubovým představenstvem. Jestli byl jiný důvod, aby Messi opouštěl Barcelonu, nedokážu posoudit. Rozhodnutí klubu plně respektuji, ale je třeba uvést věci na pravou míru.“

➡️VIDEO: Okolnosti kolem Zlatanova gólu baví svět! Fotbal je pro něj moc jednoduchý…

„Jedno vím jistě, ekonomická situace problémem nebyla. O všem se budeme moci přesvědčit z finančních údajů, které nám klub na konci sezony poskytne.“ 

/**/