Mbappé poprvé promluvil! Hvězdný útočník přiznal záměr odejít a přiblížil situaci uvnitř klubu

Kylian Mbappé zůstal po celou dobu letního přestupového okna, které se točilo kromě Ronalda a Messiho i okolo něj, mlčky v pozadí. Nyní však francouzská superhvězda přišla v rozhovoru pro stanici RMC Sport s podrobnosti ohledně jeho neuskutečněného odchodu z Paris Saint-Germain.

Poslední přestupové okno patřilo bezesporu mezi ty historicky nejzajímavější. Přestupy Lionela Messiho a Cristiana Ronalda vyvolaly opravdu nevídaný rozruch, svůj díl pozornosti si vysloužil také Kylian Mbappé.

Třetí megapřestup léta se nicméně nekonal. Na prodej francouzského útočníka nestačila ani velkorysá nabídka ze strany Realu Madrid ve výši 220 milionů eur. Vedení PSG holt nechtělo o odchodu Mbappého ani slyšet, a to i přesto, že hráči příští rok v červnu vyprší smlouva.
Na celou situaci nyní poprvé zareagoval i hráč samotný. Kylian Mbappé v novém rozhovoru oficiálně potvrdil, že o odchod z Parc des Princes skutečně požádal, ale rozhodnutí klubu o jeho setrvání ve francouzské metropoli respektuje.

„Požádal jsem o přestup a od té chvíle jsem o prodloužení smlouvy neuvažoval. Chtěl jsem, aby klub přijal nějakou z příchozích nabídek, a mohli tak za mě obdržet peníze, které by využily k nalezení kvalitní náhrady,“ přiblížil Mbappé svůj úmysl.

„Svůj postoj jsem oznámil dostatečně brzy, aby vedení mohlo celou situaci promyslet a najít řešení. Doufal jsem, že se najde takové východisko, aby z toho profitovaly obě strany.“


„Nelíbilo se mi, že jsem vypadal, jako bych chtěl vše řešit na poslední možnou chvíli. Klubu jsem své rozhodnutí oznámil už v červenci. Hovořilo se také o tom, že jsem odmítl šest nebo sedm nabídek na prodloužení smlouvy nebo že jsem přestal mluvit s Leonardem, ale to vůbec není pravda.“

➡️VIDEO: Neuvěřitelná mela! Gól v 90+7. minutě vzal tiket s výhrou 400 tisíc

„Řekl jsem, že když mě nebudou chtít nechat jít, budu to respektovat. Chtěl jsem, aby vše proběhlo v přátelském duchu. Za celou dobu mého působení v klubu jsem byl šťastný a to platí i nadále.“Zatím to nicméně stále vypadá, že přestože se vedení PSG snaží udělat všechno možné i nemožné, aby Mbappému změnilo názor, hvězdný útočník příští rok odejde do svého vysněného angažmá.

Tuto Informaci přinesl po konci přestupového období i Fabrizio Romano: “Poslední týden přestupového okna Mbappé mluvil s některými spoluhráči: ‘Budu hrát za Real Madrid. Nevím, zdali toto léto nebo to příští, ale chystám se hrát za Real Madrid.”

/**/