Masivní nárůst! Český koeficient roste, Plzeň nejlepší v Evropě, konkurence ztrácí

Betano dorazilo do Česka! 3000 Kč vstupní bonus plus 350 Kč po dokončení registrace

Konec dobrý, všechno dobré. České týmy to zvládly a i přes nečekané brzké vypadnutí pražské Sparty se zbylým třem týmům podařilo postoupit do skupinových fází evropských pohárů. A co víc, během kvalifikace posbírali důležité body.

Český fotbal má za sebou týden snů. Nejprve Viktoria Plzeň ve středu urvala po čtvrté ve své historii postup do Ligy mistrů, o dva dny později slavilo Slovácko a nakonec po dramatickém průběhu zápasu také Slavia. Tři české kluby ve skupinové fázi evropských pohárů znamená jediné. Obrovská pumpa českého koeficientu a milionové dotace do tuzemského fotbalu (podrobnosti rozepsány níže).

S Betanem už vás Csaplárova past nelapne! Se speciální nabídkou “2 góly náskok” vyhráváte už ve chvíli, kdy se váš tým dostane do vedení o 2 góly. Nabídka platí automaticky na všechny předzápasové sázky světových fotbalových lig i pohárů. INFO ZDE

Každý bod se počítá. Přesně to dokonale vystihuje situaci v koeficientu evropských pohárů. Postup je postup, ale pokud během cesty k němu posbíráte nějaké body za výhry či remízy, může se to v konečném sčítání ukázat jako klíčové.

➡️VIDEO: Simulant Haaland? Takto v přáteláku zařídil penaltu proti Barceloně, fanoušci nechápou

Slovácko po skvělé domácí výhře 3:0 se Stockholmem přijelo do Švédska s jediným cílem, udržet postup. To znamená, že v suchém triku mohla přijít prohra o 2 góly a cíl by byl splněn. Svědíkova parta však znovu vyhrála. Celkově tak připsala do českého koeficientu 2,5 bodu.
Slavia měla před sebou o poznání těžší oříšek. Potřebovala smazat jednogólové manko a přidat ještě gól navrch. To se ji povedlo v posledních vteřinách prodloužení. Ve 120+2. minutě vystřelil výhru 2:0 Schranz. Pražané tak do koeficientu připisují 4,5 bodu.

To nejlepší nakonec. Viktoria Plzeň svým neskutečným tažením nejenže vybojovala postup mezi evropskou elitu, ale stala se vůbec nejlepším kvalifikačním týmem letošní sezóny. Nikomu se nepodařilo nahrát tolik bodů, co nahrál český mistr. Do koeficientu se podařilo viktoriánům nastřádat výsostných 9,5 bodu. Sparta pak přihodila po remíze s Vikingem 0,5 bodu.

České týmy tak dohromady uhrály famózních 17 bodů. I v tomto figurujeme v žebříčku na 1. místě společně s Izraelem, který uhrál v kvalifikačních zápasech ten stejný počet bodů. Díky tomuto přídělu se český fotbal posouvá v žebříčku směrem vzhůru (pokračování níže).

Betano nabízí novým uživatelům také 50 spinů ZDARMA

Výkony Plzně, Slavie a Slovácka pomohly v tabulce přeskočit Rusko, Ukrajinu i Švýcarsko. Tím český fotbal poskočil až na 13. místo, což zaručuje 5 týmů v evropských pohárech pro budoucí sezóny (toto platí do 15. místa). Šance, že bychom viděli v pohárové Evropě pět českých zástupců v přespříští sezóně je veliká (v příští sezóně budeme mít ještě čtyři týmy). Naděje živí i fakt, že konkurenčním zemím se zatím úplně nedaří.

Mezi země, které můžeme reálně ještě přeskočit patří jedenácté Srbsko. Ztrácíme na ně 2,325 bodů. Srbové mají ve hře už jen dva týmy. V Evropské lize Crvenu Zvezdu a v Evropské konferenční lize Partizan. Na dvanácté Norsko pak máme manko pouhých 0,200 bodu. Norové mají taktéž ve hře už jen 2 týmy. V Evropské lize Bodo/Glimt a v Evropské konferenční lize Molde. Přemožitel Sparty z Vikingu naštěstí nezvládl dvojutkání s FCSB a po venkovní výhře 1:0 doma prohrál 1:3. Jedenácté a dvanácté místo pak v určité shodě okolností může zajistit pro ligového mistra přímý postup do skupinové fáze Ligy mistrů (zbytek konkurence níže).
Co se týče konkurenčních zemí, které jsou v žebříčku za námi, tak čtrnácté Švýcarsko má v Evropské lize Curych a v Evropské konferenční lize Basilej. Ztrácí 0,125 bodu. Patnácté Rusko je stále z evropských pohárů vyřazeno a dá se čekat jejich další propad žebříčkem. Na šestnáctém místě je Ukrajina, která na Česko ztrácí 0,850 bodu. Ve hře však má ještě 3 týmy. V Lize mistrů Šachtar, v EL Dynamo Kyjev a v EKL Dnipro.

Sedmnáctí Řekové ztrácí už 1,825. V pohárech jim ale zůstal jen Olympiakos hrající Evropskou ligu. Podobně jsou na tom osmnáctí Chorvaté. Ti budou sledovat jen zápasy Dinama Zagreb v Lize mistrů. Přiblížit by se teoreticky mohlo ještě devatenácté Dánsko, které ztrácí 1,925 a bude spoléhat na 3 zástupce. Kodaň v Lize mistrů, Midtjylland v EL a Silkeborg v EKL.

 

/**/