Lionel Messi na odchodu z Barcelony?! Proč chtěl hvězdný Argentinec opustit katalánský velkoklub?

Lionel Messi sdělil, že v roce 2013 přemýšlel o odchodu z Barcelony. Teď v ní ale plánuje ukončit kariéru.

Argentinský útočník katalánského velkoklubu v rozhovoru pro rádiovou stanici RAC1 přiznal, že se cítil ve Španělsku špatně, když proti němu začaly španělské úřady vést vyšetřování z daňových úniků.

“Upřímně, tehdy jsem přemýšlel o odchodu.”

“Nebylo to nic vůči Barceloně, ale cítil jsem, že se mnou španělská vláda zachází špatně, že ze mě chtějí udělat odstrašující případ. Přemýšlel jsem o opuštění Španělska,” pronesl.

Následně dodal: “Dveře jsem měl tehdy otevřené v mnoha klubech, ale nikdy jsem neobdržel konkrétní nabídku, protože všichni věděli, že ve skutečnosti odejít nechci.  Nicméně to, co jsem tehdy cítil ke klubu, šlo stranou.”

Messi byl zapsán do La Masie, neboli akademie Barcelony, ve třinácti letech, v šestnácti pak debutoval za A-tým.

Dnes je již legendou klubu, s 604 góly na svém kontě a druhý v žebříčku nejvíce odehraných zápasů v klubu, hned za bývalým spoluhráčem Xavim.

Argentinská hvězda a jeho budoucnost v Barceloně

Momentálně má 32letá opora Barcelony smlouvu s klubem do roku 2021. O následném odchodu ale argentinský útočník nepřemýšlí. “Můj plán je zde zůstat ještě mnoho let, vždy jsem to tak chtěl a nic se na tom nezměnilo. Je asi jasné, že zde plánuji ukončit kariéru. Zvláště kvůli tomu, co ke klubu cítím a navíc jsme s rodinou v Barceloně velmi šťastní.”
 

 

 

 

/**/