Lewandowski do Barcelony?! Polská média poukazují na klíčový bod ve smlouvě

Spekulace, o kterých se před pár dny psalo, začínají potvrzovat média ze všech koutů Evropy. Robert Lewandowski se s největší pravděpodobností přesune do Barcelony.

Polský reprezentat ve službách Bayernu Mnichov si drží poslední roky fantastickou formu a vévodí střeleckým tabulkám. I proto je aktuálně řazen mezi nejlepší útočníky planety.

Podle nejnovějších zpráv se ale jeho kariéra u bavorského giganta chýlí pomalu ke konci. Lewa totiž doposud neprodloužil s Bayrnem smlouvu a nezdá se, že by se na tom mělo něco měnit. Klub s žádnou nabídkou doposud nepřišel i přes to, že smlouva hráči vyprší už příští sezónu.

➡️VIDEO: Diaby nepustil Schicka na penaltu! Pak takto kuriózně porušil pravidla a rozhodčí gól neuznal

Španělská média navíc tvrdí, že Lewův agent vyjednal s Barcelonou kontrakt na 3 roky. Tuto informaci začaly v posledních hodinách potvrzovat také zdroje z Anglie či Polska. A právě zprávy z hráčova rodného Polska přinášejí další zajímavé skutečnosti.“Pokud bude chtít Barcelona Lewandowského už toto léto, bude muset zaplatit okolo 60 milionů eur. Můžou také rok počkat a získat ho zadarmo,” uvádí TVP Sport a dodává jednu podstatnou věc.

“Vše ale může podstatně ovlivnit sám Robert. Má totiž možnost využít “Websterovo pravidlo”, neboli článek 17 v novelizovaném přestupním řádu FIFA, díky kterému může změnit kluby v rámci “bezplatného” přestupu. Tuto možnost ještě minulý rok neměl, teď ovšem uplynou od podepsání smlouvy 3 roky, čímž se splní všechny potřebné podmínky pro využití tohoto práva.” (pokračování níže)
“Budoucí klub pak musí vyplatit stávajícímu zaměstnavateli “pouze” kompenzační bonus, který by v případě vypovězení smlouvy 12 měsíců před jejím ukončením činil 23 milionů eur.”

Tato klička ve smlouvě tak může výrazně zamíchat přestupními kartami. 23 milionů eur je totiž mnohem přijatelnější částka než milionů 60. Navíc je to částka, kterou by měla být i zadlužená Barcelona schopna bez větších problému zaplatit. TVP Sport také dodává, že Lewandowski zatím vedení Bayernu žádné stanovisko nepředložil.

/**/