Lech Poznaň zachránil český fotbal! Takhle vypadá zaručená pozice našich klubů v evropských pohárech

Betano dorazilo do Česka! 3000 Kč vstupní bonus plus 350 Kč po dokončení registrace

Jedno velké díky by měli poslat všichni příznivci českého fotbalu k našim sousedům do Poznaně. Polský úřadující mistr se totiž po těsném vítězství postaral o vyřazení posledního klubu ohrožující český koeficient, a udržel nás na klíčové 15. pozici žebříčku koeficientů.

Postup Lechu do osmifinále Konferenční ligy je důvodem k oslavě i u českých fanoušků. Polský tým porazil v odvetě na vlastním stadionu Bodö/Glimt, tedy posledního zástupce norských klubů v evropských pohárech.
Norové tak v koeficientu zůstávají za Českem, kterému zůstal miniaturní náskok 0,050 bodu. Spolu s Bodö/Glimt vypadl v šestnáctifinále Evropské ligy také Midtjylland, který v odvetě schytal výprask od Sportingu. Zástupce v pohárech tak nemá už ani Dánsko, jemuž v žebříčku patří 17. pozice. Česko na 15. místě tím pádem už s jistotou nikdo neohrozí. (info o českých zástupcích níže).

14. Ukrajina – 29.300 bodu
15. Česká republika – 29.050 bodu
16. Norsko – 29.000 bodů
17. Dánsko – 27.825 bodu
18. Rusko – 26.215 bodu
Zatímco v sezoně 2023/24 vyšleme na cestu napříč Evropou stále pouze čtyři zástupce, v sezoně následující, která odstartuje zbrusu nový systém evropských soutěží (přehled zásadních změn zde), se česká stopa rozšíří znovu na pět zástupců.

Hned tři české týmy si tak zahrají předkola dvou lepších pohárů. Při obsazení pěti mužstev si kvalifikaci Ligy mistrů zahrají rovnou dva celky, ligový šampion i druhý nejlepší tým. Úřadující mistr bude navíc nasazen až do závěrečného 4. předkola milionářské soutěže.

SPECIÁLNÁ PROMO AKCE! Betano teď nově registrujícím dává k bonusu 3350 Kč ještě 200 FREE SPINŮ

/**/