Konec jedné velké kariéry! Tohle jsou poslední slova na rozloučenou Aritze Adurize

Aritz Aduriz, reprezentant Španělska oblékající doposud dres Athletica Bilbaa, se rozhodl ve věku 39 let pověsit kopačky na hřebík.

Nejstarší střelec v historii španělské fotbalové reprezentace zanechal fotbalovému světu a především svým fanouškům slova na rozloučenou:

“Můj čas nadešel. Mnohokrát jsem říkal, že fotbal vás opustí dříve, než vy jeho. Včera mi doktor nařídil schůzku s chirurgem. Abych si co nejdřív nechal udělat protézu, která mi nahradí kyčel a pokusil se vrátit zpátky do normálního života. Potom už by mohlo být příliš pozdě.”

“Bohužel, moje tělo řeklo ‘dost’. Nemohu už nadále pomáhat svým spoluhráčům, i když by si  to zasloužili. Tohle je holt život profesionálního atleta.”
“Bohužel teď všichni prožíváme těžké období; tahle pandemie v nás zanechala nenapravitelné škody, a my se s tím všichni společně musíme snažit bojovat.”

“Proto nechci, abyste si o mě dělali starosti. Zapomeňme na vysněné cíle, nadešel čas, abych se rozloučil. Zde moje cesta končí, byla však nezapomenutelná a úžasná. Z celého srdce Vám všem děkuji,” zakončil Aritz svou řeč. Jeho fotbalová cesta tak končí těsně pod vrcholem. Svým spoluhráčům už totiž ve finále Copa Del Rey proti Realu Sociedad nepomůže. Škoda, mohla to být krásná tečka za jeho dlouhou kariérou.

Adurizův nezapomenutelný gól proti Barceloně z loňského roku.
/**/