Kloppova kritika Realu Madrid! Toto jsme ještě nezažili, stěžoval si po zápase

Real Madrid v úvodním čtvrtfinálovém utkání přehrál úřadujícího mistra Anglie a má nakročeno do semifinále. Klopp sice uznal lepší výkon soupeře, zároveň si ale postěžoval na stadion, kde se zápas Ligy mistrů odehrál. Německý trenér si od svých svěřenců slibuje v odvetě lepší výsledek, protože už nebudou hrát na hřišti, které je určeno pro týmové tréninky.

Bílý balet si i přes absenci Ramose a Varaneho bez problémů poradil s Liverpoolem. Zidaneho svěřenci přehráli Reds na všech frontách. Dominance šla cítit především během prvního poločasu, kdy domácí na svého soupeře konstantně vytvářeli tlak. Salahovi a spol. nedovolili ani jedinkrát vystřelit.

“Kazili jsme i jednoduché přihrávky, ztráceli jsme míče, chyběl nám potřebný důraz, a hlavně potřebná koncentrace. Nebyl to prostě dobrý výkon,” přiznával kapitán Liverpoolu, Georginio Wijnaldum.

Ve druhé půli, do kterého Real nastupoval s dvoubrankovým vedením, se síly alespoň trochu vyrovnaly. I přes to můžou být Reds rádi, že nakonec z Madridu odjíždějí “jen” s prohrou 1:3.  Plamínek postupové naděje plápolá díky jedinému gólu z kopačky Mohameda Salaha.
Čtvrtfinálový duel, jenž hostil Realu Madrid, se ovšem neodehrál na Santiago Bernabeu, které je momentálně v rekonstrukci (jak bude chrám Realu vypadat po renovaci najdeš níže). Bílý balet momentálně odehrává své domácí zápasy na Estadio Alfredo Di Stefano s kapacitou pro 6 000 lidí.

A právě tento fakt se moc nezamlouval kouči hostů, který špatný výkon přičítal z části také prostředí zápasu: “Bylo to jak tréninkové hřiště, nic podobného jsme ještě nezažili,” postěžoval si 53letý Němec.

“Udělali jsme to Realu příliš snadné. Nezpůsobili jsme jim žádné problémy. Dnes večer to bylo opravdu divné, situace se stadionem byla zvláštní. Odveta se ale odehraje na Anfieldu, to je alespoň normální stadion, to pro nás bude mnohem lepší.”

Kloppův komentář vyvolal vlnu posměšných reakcí, které se začaly objevovat na sociálních sítích: “Klopp má pravdu, skutečně to vypadalo, že fotbalisté Realu měli večerní trénink,” vtipkovali  fotbaloví fanoušci na Twitteru.
/**/