Kde je AC Milán s Juventusem? Saúdy při pořádání italského superpoháru čekalo nemilé překvapení

Saúdská Arábie při své snaze posílit svůj vliv na světové fotbalové prostředí hostí v lednu kromě již odehraného španělského Superpoháru i ten italský. Při štědrém vyplacení italského svazu ovšem saúdští organizátoři zřejmě nepočítali s méně atraktivním složením finálové čtyřky.

Po zpackané organizaci finálového klání tureckého Superpoháru, které se neodehrálo kvůli sporu mezi istanbulskými celky a tamními úřady o trička, na nichž byl vyobrazen zakladatel moderního Turecka Atatürk, se na půdě Saúdské Arábie odehrál atraktivní španělský Superpohár. Ten nejprve nabídl napínavé madridské derby, a poté ve finále šlágr Barcelony s Realem, v němž Vinícius hattrickem rozhodl o triumfu madridského celku.

BETANO MILIONÁŘ! Zúčastni se lednového turnaje s celkovým bankem 1 500 000 Kč

18. ledna pak přišlo na řadu odstartování dalšího z miniturnajů, tentokrát s italskými velkokluby. Ovšem ne s takovými, jakými by si organizátoři v Saúdské Arábii zrovna představovali.

➡️Černého sólo akce v Bundeslize! Takto parádně pomotal obránce a z gólmana udělal diváka

Místa v Superpoháru, v němž se po změně formátu poprvé utkají čtyři týmy namísto klasických dvou, připadla vítězovi Serie A s týmem, který skončil v lize na druhém místě, plus finalistům posledního ročníku Coppa Italia. (pokračování níže)
Kromě Neapole a Lazia Řím si tak vstupenku na turnaj zajistila i Fiorentina s Interem Milán. Z toho nebyli příliš nadšení pořadatelé, kteří by v Rijádu raději přivítali další z největších tváří italského fotbalu, Juventus s AC Milán. Ostatně kvůli tomu se také změnilo datum konání, kdy organizátoři dali raději přednost atraktivnější bitvě o pohár španělským týmům.

O tom, že v Saúdské Arábii byli z účastníků nemile překvapeni, psal v den před zahájením i italský deník La Repubblica, který zmiňuje překvapené tamní novináře, kteří se dotazovali italských kolegů před tiskovou konferencí, jak to, že do Rijádu vyslali namísto Juventusu s AC Milán jen Fiorentinu s Laziem. Generální ředitel Serie A Luigi De Siervo následně přítomným dovysvětlil formát a ujistil, že město čekají parádní bitvy. 

/**/