Kanga vrací Rosickému úder! Kolik trofejí jste vyhráli? Jako manažer nestojíš za nic

Guélor Kanga se rozhodl zareagovat na ostrý výrok Tomáše Rosického k jeho osobě. Stejně jako sportovní ředitel Sparty ani Kanga si nebere servítky a pálí ostrými.

Téma, které před pár týdny rezonovalo zejména na sociálních sítích. Beseda vedení AC Sparta Praha s fanoušky vyvolala vlnu diskuzí. Hlavním bodem zájmu byl výrok Tomáše Rosického na ex-sparťanského Guélora Kangu.

➡️Vážný zájemce o Maguirea! Anglický velkoklub nabízí United 40 milionů liber

A o co tehdy šlo? Diskuze zavedla fanoušky a představitele klubu k tématu afrických hráčů v týmu. Po chvilce se jeden z fanoušků zeptal konkrétně na Kangu s tím, že Sparta už žádného dalšího Afričana nepřivedla.

Rosický chtěl dotazujícího ujistit, že v absenci afrických hráčů nehraje barva pleti žádnou roli a odpověděl. “Jestli je Kanga černej, nebo bílej, je mi jedno, hlavní je, že to byl strašnej debil.” 
“Nebudeme dělat žádné ovčáčkoviny, že se nic takového nestalo. Výrok padl přesně tak, jak je popsán,” zareagoval na celou věc ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

“Rád bych ale vysvětlil, jak k výroku došlo. Jeden z fanoušků se ptal, jestli nám typologicky v kádru nechybějí hráči z Afriky nebo Jižní Ameriky. Tomáš Rosický argumentoval, že cizince nelze brát jen podle dat, ale je třeba vidět je také naživo, podrobně je vyskautovat. A kvůli covidu se v poslední době cesty po světě zastavily.”
„Ano, v dnešní době to není korektní výrok. Je však třeba chápat, jak ho Tomáš myslel, jak se debata s fanoušky vyvíjela,” doplnil. Teď se k celé záležitosti vyjádřil také samotný hráč.

“Tomáši Rosický… Víš, že jsem odevzdal na hřišti vždy 100 %… fanoušci budou souhlasit,” začal Kanga svůj vzkaz, který umístil na svůj Twitter.

“Od té doby, co jsem klub opustil, nezískali jste žádnou trofej… Poslední trofej jste získali, ještě když jsem tam byl taky. Byl jsi dobrým fotbalistou, ale manažer jsi opravdu špatný,” otřel se o sportovního ředitele Sparty.

/**/