Jste obyčejné srač*y! Zkur*ysyni! Drogba, Eto’o a další ostře reagují na šílený nápad francouzských lékařů

Dva lékaři ve francouzské televizi navrhli, aby v Africe proběhlo testování  potencionální vakcíny proti Covid-19.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.  Na “pohrdavé” názory obou lékařů, kteří víceméně přirovnali africký národ k pokusným krysám zareagovali také hvězdy světového fotbalu. Nejhlasitěji se ozval Samuel Eto’o a Didier Drogba. Ti berou chování obou lékařů za “rasistické” a “nechutné”.

Přidal se i bývalý hráč Chelsea, Demba Ba. Ten na svém Twitteru zveřejnil video, kde celou věc komentuje slovy:

“Vítejte na západě, kde se bílí lidé domnívají, že jsou tak nadřazení, že se rasismus stává všední,” zlobí se útočník senegalské reprezentace.

Jen pro silné povahy! Hrozivý moment, který Demba Bovi málem ukončil kariéru

Vlna kritiky se snesla zejména na tuto část odvysílané diskuze: “Pokud můžu mít trochu odvážnější názor. Neměli bychom udělat studii o vakcíně v Africe, kde nejsou žádné masky, žádná léčba a žádná resuscitace?” tázal se profesor Jean-Paul Mira, vedoucí oddělení intenzivní péče v nemocnici v Paříži.
Na to se mu dostalo odpovědi od profesorky Camille Locht, ředitelky výzkumu společnosti Inserm, “Máte pravdu. V současné době uvažujeme o možnosti vést studie v Africe. Aktuálně je vše v jednání. O výsledku vás budeme informovat. Ale uvažujeme o tom dost vážně.

Ikona kamerunského fotbalu, Eto’o, odpověděl na sdílené video Demba By: “Zku*vysyni.” Poté celou věc okomentoval i na svém Instragramu: “Jste obyčejné sra*čy! Afrika není vaše, abyste si s ní jen tak hráli!” 

Messi už to nevydržel! Otevřeným dopisem dementoval mediální zprávy ohledně snižování platů

Didier Drogba označil komentáře za “absurdní”. Dvojnásobný africký fotbalista roku je zděšen z návrhu, že by se měli afričtí lidé používat jako pokusní králíci:

“Je nemyslitelné, že tohle budeme nadále akceptovat,” rozzuřil se na sociálních sítích také on. “Afrika není laboratoř! Odsuzuji tyto rasistické a pohrdavé poznámky! Pomozte nám zachránit životy v Africe a zastavte šíření tohoto viru, který destabilizuje celý svět, místo toho, abyste nás začali brát jen jako pokusné králíky. Je to absurdní! Afričtí vládní představitelé mají odpovědnost za ochranu lidí. Musí je bránit před tímto spiknutím.”

Příspěvky fotbalistů i s diskuzním videem lékařů přikládáme níže.

Lékaři by rádi začali ve velkém testovat jednu z mnoha vakcín (BCG), která by měla pomoci v boji proti koronaviru. Všechny vakcíny ale musí projít přísnými zkouškami a vývojovými fázemi, než budou schváleny pro širokou veřejnost a hromadnou výrobu. Vědci odhadují, že 100% vakcína proti koronaviru bude pravděpodobně připravena k veřejnému využití nejméně za 18 měsíců. Masové a nehumánní testování na lidech by však celý vývoj urychlil.
/**/