Jarmolenko a Mykolenko se ostře pustili do Rusů! Teď přišla reakce kapitána Dzyjuby

Přidej se k nejaktivnější fotbalové komunitě

Ukrajinští fotbalisté z Premier League vyzvali ruské reprezentanty, aby se veřejně postavili proti útoku ruské armády na Ukrajinu. Na jejich vzkaz už stihl odpovědět kapitán ruského nároďáku, Artjom Dzjuba. Tomu se nelíbí hon na ruské sportovce.

Válečný konflikt na Ukrajině postihl i svět sportu a fotbalu. Ukrajinští fotbalisté veřejně vyzývají ty ruské, aby prolomili mlčení a odsoudili ruskou invazi.

Těmi nejhlasitějšími jsou hráči působící v anglické lize, Andrij Jarmolenko a Vitalij Mykolenko.

Jako první se ozval obránce Evertonu Mykolenko, který odešel do Premier League na začátku ledna z Dynama Kyjev. Ten se teď ostře pustil do ruských hráčů na Instagramu:

„Zatímco zůstáváš tichou čubkou společně se svými pos*anými spoluhráči, nevinní lidé na Ukrajině jsou zabíjeni. Zavřou vás do vězení po zbytek vašich životů a hlavně životů vašich dětí. Těším se na to,“ napsal Mykolenko především na adresu Arťoma Dzjuby.Ruské fotbalisty zkritizoval také ukrajinský útočník West Hamu Andrej Jarmolenko, jenž Rusy rovněž vyzval, aby se postavili proti útoku na jeho domovinu.

„Mám otázku na ruské reprezentanty: Hoši, proč jen sedíte jako idioti a nic neříkáte? V mojí vlasti zabíjíte lidi. Ženy, matky, naše děti. Ale vy nic neříkáte, nic nekomentujete. Všichni jste mi říkali, že by se něco takového nemělo dít, že se váš prezident nechová správně.“

➡️Čech schytal v Anglii za výrok kritiku! Teď mu Abramovič předal velení nad Chelsea

„Takže hoši, vy máte vliv na lidi, tak to ukažte, prosím vás o to. Je čas vystrčit lokty – v reálném životě,“ apeloval útočník Kladivářů nejen na Dzjubu, ale také třeba na Andreje Aršavina nebo Alekseje Mirančuka.

Artjom Dzjuba, který na loňském mistrovství Evropy figuroval jakožto kapitán ruské reprezentace, se nyní k celé věci vyjádřil prostřednictvím sociálních sítích, na něž umístil obsáhlé prohlášení:

„Nechtěl jsem komentovat dění na Ukrajině do té doby, než bude konec. Ne proto, že bych se bál, ale jelikož nejsem a ani jsem nikdy nebyl expert na politiku. Nicméně jako každý jiný, i já mám své názory. Jelikož jsem k tématu přitahován ze všech stran, vyjádřím se. 

➡️VIDEO: Dechberoucí akce Pedriho! Xavi i fanoušci žasnou, Barca má nového Iniestu, mají jasno

„Válka je strašná věc. Šokuje mě ale lidská agresivita a nenávist, která každým dnem nabývá transcendentních rozměrů. Jsem proti diskriminaci na základě národnosti. Nestydím se za to, že jsem Rus. Naopak. Jsem na to hrdý. A nechápu, proč by teď měli všichni sportovci trpět.“
„Jsem proti dvojímu metru. Proč se pokaždé křičí, že politika do sportu nepatří, ale když přijde na Rusko, tak se na tuto zásadu nehledí. Ještě jednou opakuji, válka je děsivá. Ve stresových situacích lidé projevují svoji pravou podstatu, často negativní. Kolik zlosti, špíny a hněvu se nyní valí na ruské obyvatele bez ohledu na jejich postavení či profesi,“ uvedl ruský útočník.

„Je obzvlášť podivné slyšet to od lidí, kterým Rusko dalo do života velmi mnoho. To vše vytváří akorát další negativitu. Válka jednou skončí, ale mezilidské vztahy zůstanou, a už nepůjde nic vzít zpět. To si pamatujte.“ dodal Dzjuba za doprovodných hashtagů “jsem patriot své země” a “politika do sportu nepatří”.


V návaznosti na nejnovější události potrestaly ruský fotbal i FIFA a UEFA. Ty totiž přehodnotily své nedělní stanovisko a vyřadily ruské týmy i reprezentaci ze všech mezinárodních soutěží.

Rusové tak kvůli válečné invazi přijdou o baráž o postup na mistrovství světa v Kataru. Rozhodnutí se mimo jiné týká i Spartaku Moskva, na nějž čekalo v Evropské lize osmifinále proti Lipsku. Německý celek kontumačně zvítězil a do čtvrtfinále postoupil bez boje.

UEFA dále ukončila partnerství s ruskou společností Gazprom. Ta patřila mezi hlavní sponzory mistrovství Evropy a také Ligy mistrů, jejíž finále se mělo letos odehrát v Petrohradu. Finále milionářské soutěže se ale nakonec přesunulo na pařížské Stade de France.

/**/