Hodnota Slavie vystřelila! Sima překonal Součka, klub zase 2 miliardy, kraluje sparťanský Hložek

Letošní jízda Slavie napříč Evropou pořádně zahýbala s cenovky jednotlivých hráčů pražského celku. Renomovaný portál Transfermarkt v pondělí aktualizoval tržní hodnoty hráčů v české lize. Ceny se zvedly u většiny Slavistů, nejdražším hráčem je stále Hložek.

Slavia se po nejnovější aktualizaci na webu Transfermarkt poprvé dostala na celkovou hodnotu přes dvě miliardy korun. Největší část z této sumy tvoří 19letá kometa Abdallah Sima, jenž si polepšil o 3 miliony eur.

Nová hodnota senegalského útočníka činí 11 milionů eur (285 milionů korun). Sima se navíc díky tomuto navýšení stal nejcennějším hráčem klubu od doby vzniku specializovaného serveru. Tomáš Souček odcházel do Premier League před více než rokem s hodnotou 10 milionů eur.
Dalším v pořadí nejhodnotnějších hráčů Slavie je brankář Ondřej Kolář, jemuž se hodnota zvedla z 6 na 7,5 milionu eur. Navýšení o milion eur se dočkal také Peter Olayinka. Nigérijský útočník nově stojí 7 milion eur.

Na hranici šesti milionů eur jsou nově rovnou tři Sešívaní. Nicolae Stanciu, jenž si od poslední změny polepšil o 1,5 milionu euro. Na výši 6 milionů se dostal také David Zima, kterému se hodnota zvedla o polovinu a třetici uzavírá Lukáš Provod. Tomu během posledního půl roku vzrostla cena díky skvělým výkonům již o 4,5 milionu euro.

“Není to jednoduchá doba, ale navýšení hodnoty hráčů Slavie na Transfermarktu o 15 milionů euro na 77 milionů euro určitě nezarmoutí,” okomentoval aktualizaci šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Tabulce nejhodnotnějších fotbalistů české ligy ovšem stále kraluje talentovaný útočník Adam Hložek. Mladému Sparťanovi zůstala cenovka bez aktualizace, tedy 12 milionů eur.
 

/**/