Herní série FIFA ZADARMO! EA Sports chystá přelomový krok pro budoucí tituly

Před pár dny EA Sports odhalili ceny pro nový ročník populárního fotbalového simulátoru FIFA. Hráči chystající si koupit počítačovou verzi ušetří oproti konzolistům zhruba třetinu z ceny. Pro nadcházející roky pak společnost podle nejnovějších informací plánuje udělat průlom jaký historie této herní klasiky nepamatuje.

11. července byl odhalen trailer pro novou FIFA 22 (video níže), v němž EA představila hlavní novinku, kterou je funkce ‘HyperMotion’. Ta slibuje revoluční fotbalovou hratelnost, propracovanější umělou inteligenci i lepší fyziku míče. Po grafické stránce však hra zůstává prakticky nezměněná.

Konzolová verze nadcházejícího ročníku se bude prodávat za necelých 1800 Kč (pro Playstation 4 a Xbox One), vlastníci novější generace konzolí (Playstation 5 a Xbox X/S) pak musí počítat s cenou zhruba 2000 Kč (79,99 eur). Pokud si však koupíte hru pro Playstation 4 nebo Xbox One, nebudete mít next-gen verzi hry zadarmo.
Systém Dual Entitlement, který umožňuje vylepšení na novou generaci konzolí, bude dostupný pouze u verze Ultimate edition. Ta se bude prodávat za 2700 Kč (99 eur).

➡️Skandální Pérezovy nahrávky! Takto nechutně urazil Ronalda, Casillase a další…

Počítačoví gameři budou mít herní titul o třetinu levnější, nicméně budou ochuzeni o novou technologii, čili budou mít shodnou verzi s Playstation 4 a Xbox One. Do dalších let pak podle posledních zpráv plánují v EA přelomový krok.

Ve FIFA komunitě známý uživatel ‘Donktrading‘ přišel ve středu se zprávou ohledně razantní změny od ročníku FIFA 23. Na svém twitteru informoval, že letošní verze bude poslední, za kterou budou muset hráči platit. V budoucnu by měla být hra k dispozici zadarmo, což mu potvrdili i další osobnosti z internetové herní komunity. Tato skutečnost by však nejspíše znamenala navýšený počet mikrotransakcí.

➡️Velký přestupový třesk? Pikantní návrat Griezmanna, Lewandowski na radaru giganta z Premier League

To však není ve videoherním průmyslu žádná novinka. Řada velký titulů nabízí herní obsah zdarma, protože ji s přehledem uživí právě zmiňované mikrostransakce.FIFA 22 první oficiální trailer.

/**/