Hancko upřednostnil porod před repre srazem! Trenéra Tarkoviče zklamal, další se do něj obuli

Slovenský obránce Sparty Dávid Hancko se kvůli porodu syna rozhodl neúčastnit nadcházejících zápasů Ligy národů. Hlavní lodivod reprezentačního výběru i další osobnosti slovenského fotbalu pro jeho omluvu ovšem pochopení nenašli.

Slovenskou reprezentaci čeká v první polovině června Liga národů B a s ní zápasy proti Bělorusku, Ázerbájdžánu a dvakrát změří síly také proti výběru Kazachstánu.


Trenér Slováků Štefan Tarkovič do nominace zařadil také Dávida Hancka, který se však musel z reprezentačního srazu omluvit. Důvodem byl blížící se termín porodu jeho manželky Kristýny Hanckové (rozené Plíškové).

➡️Zpověď Vladimíra Coufala! Baník mi zničil můj sen, nikdy jim to neodpustím

Taková omluvenka ovšem kouče Tarkoviče nepříjemně překvapila: „Hancko se omluvil z osobních důvodů a bude nám chybět. Je to pro mě komplikace, protože jsme s ním počítali do základu. Je to také trochu zklamání, ale je to jeho rozhodnutí,“ komentoval roztrpčený Tarkovič na tiskovce.

„Nechci o něm moc polemizovat. Já potřebuji, aby hráči byli motivovaní a připravení podat nejlepší výkon. Jeho rozhodnutí akceptuji,“ zakončil svoji řeč.
Kritiky se poté Hancko dočkal i z dalších stran. Narození syna, ke kterému skutečně o dva dny později došlo, nebral jako dostatečný důvod k absenci ani reprezentační trenér Ladislav Jurkemik: „I dalším se narodily děti a neodmítli kvůli tomu reprezentaci. To by si reprezentant neměl dovolit. Já bych takové věci nedokázal akceptovat,“ nechal se slyšet osmašedesátiletý Slovák.

Tarkoviče v prohlášení podpořil také bývalý reprezentant Marek Sapara: „Každý z nás má rodiny a nějaké rodinné povinnosti, ale reprezentace je reprezentace. Je pocta reprezentovat zemi v tak důležitých zápasech, jaké nás čekají. Já jsem hrál dva dny po narození dcery. Vnímám to jako takovou omluvu přes prsty,“ prohlásil bývalý záložník, který s reprezentací zažil MS 2010.

Hancko byl přitom v minulém i letošním roce trenérovi vždy k dispozici, kdy během nabitého programu neodehrál pouze dvě utkání, a to kvůli karetnímu trestu a svalovému zranění./**/