Gerrardovo vyjádření! Své hráče pochválil, o Koláře se nezajímal, z jednání Slavie cítí zklamání

Steven Gerrard promluvil o osmifinálovém utkání proti Slavii. Trenér skotských Rangers se cítí údajným rasismem dotčen, na Koláře nebo tvrdou svého týmu si ani nevzpomněl.

“Myslím si, že je v prvé řadě důležité říct, že někdy se ve vaší kariéře stanou okolo fotbalu věci, které jsou důležitější jako hra, a které jsou nad fotbalem. A přesně to je příklad dnešního večera. Po fotbalové stránce náš porazilo lepší mužstvo, gratuluji Slavii. Zasloužili si to za oba odehrané zápasy, nemá smysl se na něco vymlouvat. Na své hráče jsem však neskutečně hrdý. Na cestě, kterou se vydali, získali ligový titul, takže na ně z fotbalového hlediska musím být jen hrdý. V tomto dvojutkání nás prostě porazil lepší tým.”

Ondřej Kúdela měl ve vyhroceném závěru se zakrytou pusou pošeptat Glenu Kamarovi rasistickou poznámku, to však 33letý obránce Slavie po zápase popřel: “Řekl jsem mu „You‘re f*cking guy“. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus.”
Hlavní trenér Rangers však stojí za svým svěřencem. Zároveň doufá, že se UEFA bude celým incidentem patřičně zaobírat: “Co se týče toho incidentu, musím si dát pozor na to co říkám, ale ve fotbale si s hráči budujete vztah a s Kamarou jsme si opravdu blízcí. Je to jeden z mých svěřenců a já stoprocentně věřím všemu, co ohledně incidentu tvrdí. Další hráči okolo to prý slyšeli také. Jsem teď naštvaný. Když budu chtít něco někomu říct, nebudu si přece zakrývat rukou ústa a šeptat mu to do ucha. A že se soupeřovi lidé snaží svého hráče bránit a říkají nám lháři, to se mě dotýká. To je pro mne zklamáním. Jsem hrdý na všechny svoje hráče. Doufám, že UEFA celou záležitost nezamete pod kobereček.”

Kdo se však musel opravdu vypořádat s rasistickými komentáři, byl Kemara Roofea, který v 61. minutě surově zranil gólmana Koláře. Fotbalista Rangers byl po zápase na svých sociálních sítích zahlcen urážlivými zprávami, což ukazuje ve svém postu, kde označil i oficiální účet Evropské ligy. “A takhle bych mohl screenovat celou noc,” zlobil se útočník Rangers.

Není to však poprvé, co hráči úřadujícího mistra skotské ligy přišli se stejným obviněním. Před několika měsíci po výhře 4:0 nad Ross County nařkli fotbalisté Rangers Michaela Gardyneho z homofobních urážek na Connora Goldsona a Alfreda Morelose. Skotská fotbalová asociace tehdy po řadě prošetření 35letého útočníka zprostili obvinění. 

 

 

/**/