Gerrardova jízlivá reakce na vypadnutí Slavie! Hrdost i spokojený Kamara, Trpišovský popsal hlavní problém

Fotbalisté Slavie zakončili svoji cestu napříč pohárovou Evropou ve čtvrtfinále proti Arsenalu. Konec tažení pražského celku si kromě Ostrovních fanoušků užil také bývalý kapitán Liverpoolu a trenér Rangers Steven Gerrard.

Papírově silnější Arsenal potvrdil roli favorita a postoupil přes pražskou Slavii do semifinále Evropské ligy. Tým Jindřicha Trpišovského sice uhrál venku velmi slibnou remízu 1:1, naději na postup ale uhasila v domácí odvetě tragická šestiminutovka, během které Sešívaní obdrželi 3 góly. Slavia se rozloučila s evropskými poháry porážkou 0:4.

Trpišovský uznal, že na Arsenal už prostě nebyla síla: “Tentokrát jsme měli prázdnou nádrž, nedokázali jsme se pohybovat jako v předchozích zápasech, soupeř byl dynamičtější, rychlejší, pohyblivější. Nestačili jsme.”

“Když už takový zápas jako dnes hrajete a chybí vám přitom čtyři hráči ze základní sestavy a další dva tři na tom nejsou zdravotně stoprocentní, je to strašně znát. Na všech postech potřebujete kvalitu a aby vám pomohli i střídající hráči,” konstatoval.

Pětačtyřicetiletý trenér hodnotil výkony Slavie v této sezóně lépe než ty, které jeho tým předvedl před dvěma lety, kdy vypadl rovněž ve čtvrtfinále proti soupeři z Premier League: “Oproti roku 2019, i když jsme doma Arsenalu gól nedali, jsme silnější v ofenzivě. Máme víc dynamických a rychlých hráčů. To se ukázalo i v zápasech v Leicesteru, s Rangers nebo v Nice.”

“Letos byly postupy přes Leicester a Rangers zasloužené a jednoznačné. Všechny zápasy ve skupině i vyřazovací fázi jsme odehráli na vysoké úrovni. Když se člověk v pozápasových parametrech dívá na čísla, tak vstupy na soupeřovu polovinu nebo počet situací ve vápně máme výrazně vyšší než před dvěma lety,” dodal Trpišovský na pozápasové tiskovce. Celé Trpišovského zhodnocení zápasu i celkového výkonu v pohárech najdeš níže.

➡️UEFA hlásí revoluci v pravidlech! Po 56 letech budou evropské poháry schůdnější domácím týmům

Jak se dalo čekat, vyřazení Slavie udělalo obrovskou radost nespočtu fanoušků ze zahraničí, především pak těch ze Skotska. V této skupince nechyběl ani trenér Rangers Gerrard, který Lacazetteho a spol. za výkon v Edenu pochválil: “Byl jsem opravdu hrdý na představení Arsenalu. To, jak se připravili na zápas, jak trenér (Mikel Arteta) mluvil, jak se hráči chovali před zápasem, během něj a po něm. A korunovali to takovým výkonem. Opravdu se mi líbili, podle mě byli senzační. Myslím, že to ocenil i Glen.”

Gunners se o finále Evropské ligy poperou se španělským Villarrealem, při případném postupu pak budou o vytouženou trofej zápasit s lepším z druhé semifinálové dvojice Manchester UnitedAS Řím.
 

/**/