Gerrard si nebere s dětmi z Letné servítky! UEFA mě zklamala, nechal se slyšet trenér Rangers

Lepší lovestory než filmová sága Stmívání. Přesně toto přirovnání by se dalo aplikovat na kauzu kolem Glena Kamary táhnoucí se už druhou sezónu. Po Slavii Praha teď převzal štafetu její nesmiřitelný rival z Letné.

➡️VIDEO: Frustrovaný Ronaldo! Takto v souboji kopl do ležícího protihráče, redka nepřišla

Velmi očekávaný zápas. Do Prahy přiletěli podruhé během několika měsíců skotští Rangers. Tentokrát zavítali místo do Edenu na Letnou, která byla pro tento zápas fanouškům uzavřena z důvodu rasistického chování ze střetnutí proti Lyonu.

Spartě se nakonec podařilo vyjednat s UEFA výjimku, která umožnila vstup cirka 10 tisícům dětí ve věku 6-14 let. Nikoho z nás by v ten moment nenapadlo, že i přes tato opatření se “případ Kamara” opět otevře.

➡️Po 2 letech je jasno! Toto je příčina tragického úmrtí Emiliana Saly, viník se přiznal

Finský reprezentant sklidil pískot a bučení od dětského publika při každém dotyku s míčem. Vyvrcholení pak nastalo po jeho druhé žluté kartě a vyloučení, kdy ho stadion naopak odměnil potleskem.
Pozápasová reakce ze strany Rangers, popřípadě Kamarova právníka? Žalování u UEFA a obviňování sparťanských dětí z rasismu. Absurdní situace naštěstí skončila o poznání lépe než v případě Ondřeje Kúdely.

“Vyšetřování neobjevilo dostatečný počet důkazů o rasismu nebo diskriminaci během zápasu Sparta-Rangers. Proto není možné vést proti Spartě disciplinární řízení,” zněl verdikt od UEFA.

Toto zjištění velmi rozčarovalo hlavního kouče Rangers Stevena Gerrarda.
“Rozhodnutí UEFA mne překvapilo, cítím zklamání. Budu se opakovat, ale pokud se nezačne takovéto chování fanoušků tvrdě trestat, nikdy se rasismus nevymýtí,” nepochyboval Gerrard o provinění dětského publika na Letné.

“Naším cílem je teď získat ve skupině 6 bodů a udělat to v odvetě se Spartou zajímavé,” dodal bývalý reprezentant Anglie.

/**/