Gattuso do Premier League?! Ital je po fiasku v kontaktu s anglickým velkoklubem

Gattuso po necelém měsíci končí na lavičce italské Fiorentiny. Italský trenér by se měl ještě před začátkem nadcházející sezóny přesunout do Premier League.

Gennaro Gattuso byl po neúspěšné sezóně, kdy se s Neapolí nedokázal kvalifikovat do příštího ročníku Ligy mistrů, z klubu vyhozen, načež usedl na lavičku Fiorentiny. Jenomže 3 týdny po oficiálním jmenováním do funkce 43letý Ital u svého nového zaměstnavatele skončil.

Fiorentina ve čtvrtek ráno vydala prohlášení, ve kterém potvrdila konec italského trenéra. Podle tamních médií Gattuso s jeho agentem Mendesem, který zastupuje mimo jiné i Cristiana Ronalda, Josého Mourinha a většinu fotbalistů Wolves, nenašli s vedením klubu společnou řeč v tématu letních posil.

První vyjádření! Takto Coca-Cola zareagovala na gesto Cristiana Ronalda

Gattuso s Mendesem chtěli tým posílit o záložníka Porta Sérgia Oliveiru a útočníka Valencie Goncala Guedese, kterého navíc sám Mendes zastupuje. Jenomže vedení si představovalo mnohem levnější okysličení kádru.

Podle Sky Sports nyní volného trenéra oslovilo vedení Tottenhamu, které slavného trenéra vidí jako ideálního náhradníka za dočasného kormidelníka Kohoutů Ryana Masona.

Anglický klub už byl sice domluvený s Paulem Fonsecou, jenomže se objevily problémy při sestavování dvouleté smlouvy. Fonseca měl mít určité daňové výhody z italského zákona, který se ovšem na Anglii nevztahují. Klub následně odmítl dorovnat vzniklý rozdíl na daních a jednání s portugalským trenérem ukončil.
/**/