Fantastický El Fenomeno! Ronaldovy nejlepší sólové akce a kličky!

Jeden z nejlepších

Jedním slovem fenomén! S fyzickými a technickými schopnostmi pouze pro vyvolené. Jeho kouzla s míčem zůstanou již navždy v paměti mnoha fotbalových fanoušků. Sběratel úspěchů, ať už individuálních, nebo těch týmových, Ronaldo Luis Nazario de Lima zůstane jedním z klenotů fotbalové historie.

Pocházejíc ze skromné rodiny, jeho fotbalové začátky se nacházejí v Cruzeiru, kde působil 2 roky. Hned v 17 letech podepsal smlouvu s PSV a po dvou velice úspěšných sezónách (42 gólů v 46 zápasech) přešel jakožto nejdražší hráč své doby za 15 milionů euro do služeb katalánského velkoklubu. Barcelonský dres ale po poměrně krátké době vyměnil za dres Interu Milán. Tam začal mít bývalý brazilský útočník problémy se zraněním. Po vydařeném mistrovství světa 2002 v Koreji a Japonsku si brazilského mladíka vyhlídl další španělský velkoklub – Real Madrid, kde následně strávil největší část své fotbalové kariéry.

Pro Brazílii vyhrál, co mohl

S brazilským národním týmem vyhrál všechno. Od mistrovství světa až po Copa América. Idol ve své zemi, jehož kariéru zkazily zranění. Ronaldo stihl hrát ještě za AC Milán a Corinthians, 14. února 2011 však svou kariéru ukončil.

 

/**/