F. ROMANO EXKLUZIVNĚ: Nebýt Covidu, Paul Pogba by se stěhoval z Old Trafford

Letošní letní přestupové období mohlo být ještě o kus zajímavější, nebýt koronavirové pandemie. Paul Pogba by už totiž s velkou pravděpodobností nehrál za Manchester United.

V roce 2016 přišel Paul Pogba do Manchesteru United z Juventusu Turín za astronomických 105 milionů euro, čímž se stal v té době nejdražším hráčem. Kolem přestupu vládlo obrovské nadšení a velká očekávaní jak z řad fanoušků, tak ve vedení klubu a samozřejmě i u samotného hráče.

Dnes už můžeme říct, že se ambice nenaplnily. Francouzský záložník se v dresu Rudých ďáblů nikdy nedostal do své nejlepší formy. Na začátku minulé sezóny navíc musel na marodku. V září utrpěl zranění kotníku, které ho vyřadilo na půl roku ze hry. Na hřišti se objevil znovu až v červnu při znovurozehrání Premier League.

Během sezóny si nakonec připsal pouze 22 startů ve všech soutěžích. Jeho čísla však nebyla nijak oslňující, když se postaral pouze o 1 branku a 4 asistence. Jeho špatná forma i fakt, že mu v roce 2021 bude končit smlouva, začalo jen umocňovat lednové spekulace o jeho možném odchodu.
“Paul Pogba by se rád vrátil do Juventusu. O jeho budoucnosti bude rozhodnuto po EURU 2020,” sdělil tehdy médiím jeho agent Mino Raiola.

Tyto informace potvrdil také renomovaný italský novinář, Fabrizio Romano. “Pogba se cítí v Itálii jako doma. Má to podobně jako Zlatan Ibrahimovič. Proto se tam chce tolik vrátit. Chce hrát vždy na nejvyšším možném levelu, to se mu ale momentálně v United nedaří. Klub neprožívá zrovna dobré období a Paul nemůže odejít. Promluvíme si však o tom až po EURU 2020.”

Od té doby uběhl půl rok a změnilo se mnohé. Pandemie koronaviru zrušila EURO, posunula konec sezóny i přestupové okno. To podstatné však zůstalo nezměněno, Paul Pogba bude pobíhat po trávnicích v Premier League i v této sezóně. A přitom stačilo tak málo…

“Kdyby tady nebyl koronavirus, Paul Pogba by už  byl dnes opět hráčem Juventusu. Vedení Staré dámy mělo pro Paula nachystáno významnou nabídku, ale kvůli finanční krizi nebylo možné transakci uskutečnit,” potvrdil pár hodin po uzavření letního přestupového okna Fabrizio Romano.
Zdá se však, že Pogbův odchod z Anglie a návrat na Apeninský poloostrov je nevyhnutelný. Buď se United vrátí v zimě aspoň část z jejich investice a nebo odejde hráč na konci sezóny zadarmo.

 

/**/