Expert BBC se zastal Kúdely! Na Ostrovech volají po jeho vyhazovu, ozval se i Rio Ferdinand

Už zhruba 2 týdny je na Ondřeje Kúdelu v ostrovních médiích pořádán takřka hon. Český obránce však našel i zastánce. Je jím expert pro skotský fotbal, jenž pracuje pro televizní stanici BBC. Ten upozornil na zásadu presumpce neviny a snažil se zbrzdit štvanici na slavistického kapitána. Rozzuřené reakce, stížnosti a žádosti o jeho vyhazov na sebe nenechaly dlouho čekat.

Terčem kritiky se stal Michael Stewart, bývalý záložník Hearts a Hibs, jenž se v pořadu BBC Sportsound zastal českého obránce, když připomenul, že údajný rasismus jsou do uznání viny pouze domněnky. Na 40letého rodáka z Edinburghu se následně strhla lavina stížností, naštvaní fanoušci žádali i jeho propuštění.

“Vypadalo to podezřele a podle instinktu můžete posoudit, že mu nejspíše řekl něco rasistického, ale jsem trochu znepokojen tím, jak na něj v plné palbě útočíme, když nevíme jednoznačně, co se přesně stalo.” 

➡️VIDEO: Bale za loket v obličeji Kúdely hrdinou! Takto se otřel i komentátor na Sky Sports 

“Jde o závažnou věc a musíme ji nechat prošetřit, abychom dosáhli nějakého závěru. Pokud se prokáže, že Glenu Kamarovi bylo řečeno cokoliv rasistického, pak je to skandální, stejně jako jakékoliv jiné rasistické komentáře. Myslím si ale, že nemůžeme učinit závěr jen na základě tvrzení jedné strany, když druhá říká, že se nic takového nestalo,” prohlásil Stewart během vysílání.
Do skotského odborníka se následně obul prostřednictvím sociálních médií také bývalý obránce Rudých ďáblů a anglický reprezentant Rio Ferdinand: “Vzdělej se… Přesně tyto komentáře jsou důvodem, proč lidé v tichosti trpí a bojí se promluvit.”

Stewart si ale i přes vlnu kritiky stojí za svým: “Pouze jsem naléhal, abychom nedělali unáhlené závěry. Glen vydal prohlášení, kde hovoří o tom, že jeho spoluhráč Zunga je schopen vše potvrdit. V žádném případě se nesnažím ospravedlnit Kúdelovo chování.”

“Myslím si však, že je zapotřebí věci pořádně prošetřit, aby se zachovala spravedlnost pro obě strany. Abych byl ale kritizován za vyzvání k opatrnosti před učiněním nějakých závěrů, to je pro mne jednoduše nepřijatelné,” brání svůj postoj.

Podle Tvrdíkova nejnovějšího prohlášení vyšetřování celé kauzy ze strany UEFA i skotské policie nepřinesla ani po několika uplynulých dnech žádná zjištění.
/**/