Emeryho odchod z Arsenalu? Kdepak! Proč ho budeme i nadále vídat na lavičce Gunners?

17 bodů z 11 ligových zápasů. Poslední zápas proti Leicesteru znamená pro londýnský celek nejhorší start do sezóny od roku 1982. Zprávy o vyhození trenéra Emeryho ovšem nikde. Proč tomu tak je?

Podle programu Sunday Supplement je nepravděpodobné, že by měl Emery opustit klub uprostřed sezóny, z dlouhodobého hlediska však moc nadějí nemá.
“Myslím, že do příští sezóny musí vedení najít obměnu pro současnou lavičku, ale provést tuto změnu ani ne v polovině sezóny by bylo divné,” pronesl Draper (novinář pro Sky Sports).

Poslední porážka, kterou Gunners utrpěli ve venkovním utkání proti Leicesteru (2:0), vzdálila Arsenal od prvních čtyř pozic již o 8 bodů. 48letý kouč je tak pod velkým tlakem ze strany fanouškovské základny, která už dokonce začala vyvolávat heslo “Wenger in”.

Emeryho pozápasové výroky

V posledním zápase se mu fanoušci soupeře vysmívali, když začali zpívat chorál, že ještě večer dostává padáka  – k nim se následně přidali samotní fanoušci Arsenalu. Emery však zůstává klidný. Toto jsou jeho slova v pozápasovém rozhovoru: “Můžeme být zklamaní, ale přístup hráčů byl dobrý, splnili zápasový plán. United a Tottenham jsou v tabulce za námi, takže je to vyrovnané, ale musíme snížit náskok Leicesteru, stále máme čas.”“Emery mluvil po zápase o tom, že má stále dost času všechno vyřešit. Neexistuje však jediný důkaz, že by to mohl stihnout vyřešit včas. Situace klubu se od odchodu Wengera nezlepšila a ani to nevypadá, že by se k něčemu takovému schylovalo,” dodává americký novinář Draper.

Podle novináře The Times jsme mohli vidět, jak moc velký kontrast je mezi těmito dvěma kluby, a to jak na hřišti, tak mimo něj. “Kontrast mezi manažerem, náborem, vedením na hřišti a vedením mimo hřiště. Leicester zajistil pro dobré fungování klubu ty správné lidi, zatímco v Londýně… částečně kvůli majiteli Kroenkemu zde není vidět žádný pozitivní směr, kterým se klub udává. Naopak u Leicesteru jde jasně vidět, kam směřují. Vzrůstají, zatímco Arsenal upadá.”/**/