Důvod Messiho ploužení na hřišti! Takto Pep Guardiola vysvětluje genialitu Argentince

Sílící tlak na PSG vygradoval po středeční prohře v Lize mistrů na půdě Manchesteru City. Největší čočku pak dostalo trio Messi-Neymar-Mbappé za to, jak si počínalo během defenzivní práce a napadání soupeře. Konkrétně u Messiho to však není nic nového, podle Pepa Guardioly to patří k jeho genialitě.


Neuspokojivé výsledky hvězdami nabitého Paris Saint-Germain vyvrcholily po středeční prohře s Manchesterem City v “hon na čarodějnice”, konkrétně na trio Messi-Neymar-Mbappé. Kritika se snesla na jejich hlavy ze stran fanoušků i fotbalových odborníků a legend.

Nejvýrazněji se do nich pustil Thierry Henry, či Rafael van der Vaart. “Být Messim, styděl bych se,” pronesl bývalý reprezentant Nizozemska (celé znění jejich vyjádření najdete zde).
Byla ovšem kritika v případě Lionela Messiho oprávněná? Po slovech Pepa Guardioly se totiž zdá, že nikoli (celé video jeho rozboru níže).

“Co se mi na Messim líbí nejvíc? No přece to, jak se jen tak plouží po hřišti. Přitom ale není mimo dění, vše analyzuje a předjímá, co se v následujících okamžicích stane,” začal zádumčivě vysvětlovat Pep své poznatky, které načerpal během působení v Barceloně.

➡️VIDEO: Ronaldův fantastický gól a hattrick! Kapitán Maguire se blýskl vlastním gólem

“Otáčí hlavou doprava, doleva a zase zpátky. Ví přesně, co přijde. Pořád vše bedlivě sleduje. Místo běhání se prostě dívá.”
“Nastuduje si obránce. Po pár minutách má v hlavě plán, mapu prostředí. Něco jako když musíte přežít v džungli. Ví, kam se pohnout, aby z toho nakonec vyplynul dostatečný prostor pro zakončení,” uzavírá Guardiola.

➡️Skandál v Lize mistrů! Prezident PSG napadl rozhodčí a vyhrožoval smrtí, nahrávku prošetřuje UEFA

Pro dnešní fotbal, kdy hráči uběhnou za zápas klidně 12 nebo 13 kilometrů, je Messiho styl poněkud atypický. Zastání ovšem nenašel jenom u Pepa. Také Jürgen Klopp má u této věci jasno.

“Když jste útočník, musíte to někdy vzít na sebe a vykašlat se na spoluhráče. To ale neplatí při bránění. Nikdo není důležitější jako tým. Teda pokud nejste Messi nebo Ronaldo. Pokud ne, tak musíte bránit.” A právě v tomto byl proti Citizens kámen úrazu. Sedm hráčů Paříže bránilo, zatímco se s Messim po hřišti potuloval také Mbappé a Neymar.

/**/