Drsné přiznání Moraty! Já a deprese? V Chelsea to bylo nejhorší

Útočník Juventusu promluvil o svých duševních problémech. “O těchto tématech se musí mluvit víc,” tvrdí.

Deprese, zlo, které už vzalo život několika fotbalistům a nejen jim. Se svou zpovědí teď přišel také útočník Juventusu Turín Álvaro Morata. Jeho angažmá v Premier League zařadil mezi nejtěžší období v životě.

V roce 2017 zaplatila Chelsea Realu Madrid za španělského útočníka rekordních 66 milionů eur, ten však očekávání nikdy nenaplnil.

V 72 zápasech vstřelil 24 gólů. V roce 2019 přišlo vysvobození v podobě přestupu do Atlética Madrid, aby se v roce 2020 opět vrátil do Turína.
“Nikdy jsem neměl deprese a doufám, že je nikdy ani mít nebudu. Během angažmá v Chelsea jsem jim byl ale opravdu blízko. Bylo to nejtěžší období v kariéře,” řekl Morata v rozhovoru pro EL Mundo.

“Když ti hlava dobře nefunguje, jsi svým nejhorším nepřítelem. Potom záleží, co děláš, vždy bojuješ sám proti sobě. Deprese je nemoc a tak by se k ní mělo i přistupovat.”

“Stejně jako trénujeme v tělocvičně nebo na hřišti, abychom zlepšili techniku a svoje taktické dovednosti, věřím, že i mysl musíme trénovat,” uvedl 28letý hráč.

“Musíte být na to připraveni. Návštěva psychologa vám velmi pomůže.”
“Ani pro mou generaci se v posledních letech nepovažovala návštěva psychologa jako normální. Je nevyhnutelné, aby se to normálním stalo. Dnes už je to naštěstí o něco běžnější, ale přijde den, kdy to bude povinné. Jsou lidé, kteří prožívají těžká období. I proto by se o tomto tématu mělo více hovořit,” vyslal apel mezi širší veřejnost.

Morata začal navštěvovat psychologa až po čas své druhé sezóny v Chelsea. Věří však, že kdyby tak učinil dřív, pomohlo by mu to v ‘anglické misi’ víc. “Pokud bych měl ve své blízkosti během první sezóny v Chelsea nějakého odborníka, myslím si, že by šlo vše mnohem lépe,” dodal na závěr rozhovoru.

/**/