Dembélého zbytečná červená! Jak se Messi snažil svého spoluhráče zachránit?

Bylo to utkání se vším, co může fotbal nabídnout. Krásné branky, povedené zákroky a divoký závěr, ve kterém padly hned 2 červené karty.

Ze šlágru španělské La Ligy se stal nakonec jednoznačný zápas. Domácí Barcelona přehrála jasně Sevillu. Nic na plat, že se proti Messimu a spol. postavil do brány český gólman Tomáš Vaclík. Ten nakonec tahal bezmocně míč ze sítě hned 4x. Brankové hody však nebyly to jediné, co domácí fanoušky Barcelony zvedlo ze sedaček.

Zbytečné vyloučení ve dvojím gardu

Běžela 87. minuta, když Javier Hernandez zvaný Chicharito utíkal na ter Stegena bok po boku s katalánským debutantem Ronalde Araujem. Přišel kontakt, Hernandezův pád a následná, zbytečná leč zasloužená červená karta pro Arauja, který jako poslední hráč zatahal za záchranou brzdu. Jenomže tím to nekončilo.

Kolem rozhodčího se vytvořil chumel barcelonských hráčů, u kterého se na krátko zastavil také Ousmane Dembélé. Rozhodčí však neváhal a tasil druhou červenou kartu. Co mu Dembélé řekl, nikdo přesně neví. V zápisu stojí jen: “Děláš to špatně, pískáš špatně.”

Messiho marný pokus

Pokud byla první karta zasloužená, u té druhé zůstává minimálně prostor pro spekulace a diskuzi. Podle Barcelony totiž byla více než přísná, k čemuž se přiklání i kapitán Barcy Lionel Messi. Podle něj byla Dembélého slova nesprávně interpretovaná, což se také snažil vysvětlit rozhodčímu: “Neumí španělsky, neumí mluvit španělsky.”

Bohužel pro Barcelonu sudí svůj verdikt nezměnil a týmu nezbývá než jen s napětím čekat, jaký trest francouzský reprezentant dostane. Je totiž možné, že díky této klukovině zmešká El Clasico, které se hraje už 26.10., tedy hned po ligovém zápase s Eibarem./**/