Další hráč opustil Vigo! Smolovi hrozí od klubu přísný trest

Španělský klub Celta Vigo hlásí již druhý případ porušení karantény v čase koronavirové krize. K Pionu Sistovi, který Španělsko opustil koncem března, se přidal Fjodor Smolov, který bez souhlasu klubu odletěl ze země.

Ruský fotbalový záložník stejně jako mnoho dalších lidí s hrůzou sledoval vysoko stoupající počet nakažených a zemřelých kvůli nemoci COVID-19. Situace se pro něj stala tak neúnosnou, že se nakonec rozhodl opustit Španělsko soukromým letadlem, aby mohl být spolu se svojí snoubenkou Mariou Yumashevou, vnučkou bývalého prezidenta Ruska Borise Yeltsina.

“Hráč opakovaně žádal o povolení odcestovat do Ruska z osobních důvodů. Klub mu ho však nemohl udělit, protože to La Liga nepovolila. Okamžitě ovšem sdělil svůj úmysl s příslibem, že se vrátí, jakmile vyřeší své osobní záležitosti,” sdělil klubový zdroj médiu AS.Smolov se později k celé kauze vyjádřil na svých sociálních sítích. “Kvůli situaci a uzavření hranic jsem byl nucen se vrátit do Ruska, abych byl blíže mé rodině. Jsem vděčný Celtě za podporu a rád bych objasnil, že jsem informoval klub o svých krocích. Žádám vás, abyste pochopili moji situaci. Jakmile se vše začne zlepšovat, rád se vrátím do Viga, abych mohl i nadále hrát za Celtu.”
/**/