Co nevíš o Erlingu Haalandovi?! Ve hře Slavia, význam gólové oslavy i světový rekord

21 let, neuvěřitelné statistiky a zájem těch největších evropských klubů. Norský útočník Erling Braut Haaland se v poslední dvou sezónách dostal do záře reflektorů. Napsalo se o něm více než dost. V tomto článku se podíváme na zajímavosti, které mohly i zraku pozorného čtenáře uniknout.

➡️Fatální zaváhání za 5,8 mega! Juventus obral tipéra o pohádkovou výhru

Haaland odehrál za Dortmund, do kterého přestoupil během zimy 2019, již 64 zápasů. V nich norský útočník nasbíral neuvěřitelných 63 gólů, navrch přidal 18 asistencí. Na 21letého klučinu, narozeného v Leedsu, to není vůbec špatný počin. Je jasné, že dřív nebo později Borussia vábení světových gigantů neodolá a svou hvězdičku za astronomickou částku prodá.

Nějaký pátek ale norského kanonýra budeme v Bundeslize ještě vídat. S klubem má podepsanou smlouvu až do roku 2024 a týdně si přijde na více než 150 000 euro. Ze stručného úvodu je patrné, že o Haalandovi se čím dál tím více začíná hovořit tónem, v němž vibruje respekt. Teď už ale přejdeme k největším zajímavostem z Erlingova života.1) Sport v rodině

Jeho otce zná převážná část starších fotbalových nadšenců. Alf-Inge Haaland působil zejména v Anglii, kde vystřídal kluby Nottingham Forest, Leeds a Manchester City. Erling se narodil právě v době, kdy jeho otec působil v Leedsu (ano, znamená to tedy, že by Erling teoreticky mohl reprezentovat Anglii). Chvíli na to přišel přestup do Manchesteru, kde utrpěl zranění kolene, kvůli kterému musel v roce 2003 s fotbalem skončit.

Jeho matka je také známá, i když pro fotbalový svět o něco méně. I ona je úspěšnou vrcholovou sportovkyní. Gry Marita Braut je bývalou norskou mistryní v sedmiboji. Erling má prostě sport v genech. POKRAČOVÁNÍ na další straně ->
1 2 3 4 5Next page
/**/