Co nevíš o Erlingu Haalandovi?! Jaký drží světový rekord, čím se proslavil už v 15 letech a další…

20 let, neuvěřitelné statistiky a zájem těch největších evropských klubů. Norský útočník Erling Haaland se v poslední sezóně dostal do záře reflektorů. V tomto článku si představíme nejzajímavější věci ze života této vycházející superhvězdy.

Haaland odehrál za Dortmund, do kterého přestoupil během zimy 2019, již 23 zápasů. V nich norský útočník nasbíral 21 gólů a 5 asistencí. Na 20letého klučinu, narozeného v Leedsu, to není vůbec špatný počin. Během léta pak německý velkoklub obdržel na Erlinga řadu nabídek, kdy nejvážnějším zájemcem byli Rudí ďáblové. Ti se však nakonec nedohodli na finančních podmínkách a z přestupu sešlo.

Norská perla Borussie Dortmund tak bude i nadále působit v Bundeslize. S klubem má podepsanou smlouvu až do roku 2024 a týdně si přijde na více než 150 000 euro. Ze stručného úvodu je patrné, že o Haalandovi se čím dál tím více začíná hovořit tónem, v němž vibruje respekt. Teď už ale přejdeme k TOP 9 zajímavostem z Erlingova života.1) – Sport v rodině

Jeho otce zná převážná část starších fotbalových nadšenců. Alf-Inge Haaland působil především v Anglii, kde vystřídal kluby Nottingham Forest, Leeds a Manchester City. Erling se narodil právě když ještě působil jeho otec v Leedsu (ano, znamená to tedy, že by teoreticky mohl reprezentovat i Anglii), těsně předtím, než přestoupil do Manchesteru, kde utrpěl zranění kolene, kvůli kterému musel v roce 2003 s fotbalem skončit.

Jeho matka je také známá, i když pro fotbalový svět o něco méně. I ona je úspěšnou vrcholovou sportovkyni. Gry Marita Braut je bývalou norskou mistryní v sedmiboji. Erling má prostě sport v genech. POKRAČOVÁNÍ na další straně ->
1 2 3 4 5Next page
/**/