Co nevíš o brazilské legendě?! Odkud je přezdívka “Ronaldinho”, i netradiční rituál v Barceloně

Legendární fotbalista, to je brazilský Ronaldinho. Geniální na hřišti, bouřlivý v soukromí.

Jméno, které rezonuje i u těch, kteří se o fotbal zajímají jen okrajově. Ronaldinho byl znám pro fantastické přímé kopy, neuvěřitelné kličky a pro svou radost ze hry, ke které neodmyslitelně patří jeho kouzelný úsměv.

Ronaldinho byl zrozen, aby se stal jedním z nejlepších playmakerů v historii fotbalu. “Ronaldo tě přiměje milovat Real Madrid, Messi tě přiměje milovat Barcelonu, ale Ronaldinho tě přiměje milovat fotbal,” věty, které mezi fanoušky rezonují i po konci Ronaldinhovy kariéry. I to je známka toho, jak výjimečný fotbalista to byl. V jeho rozmanitém životě se však najde i plno zajímavostí, které do dnes zůstaly velké části fotbalového národa skryté. Společně se podíváme na ty nej z nich.Dětství

Ronaldinho, původním jménem Ronaldo de Assis Moreira, pochází z chudé rodiny. Ze tří jeho sourozenců je nejmladší právě on. O otce přišel během nehody v bazéně, když mu bylo 8 let.

Stejně jako většina chudých brazilských dětí hledal vysvobození ve fotbale. Svou fotbalovou kariéru započal v 7 letech, kdy se prosadil mezi mladými talenty v náboru brazilského klubu Gremio. O několik let později už putoval za 5 milionů euro do francouzského PSG.

Pokračování na další straně ->
Vzpomínka na malého Ronaldinha
1 2 3 4 5 6 7 8Next page
/**/