Co bude s Messim? Do Manchesteru City už nepůjde, prozradil novinář ze Sky Sports

Tužba Lionela Messiho odejít v létě z Barcelony do Manchesteru City se nenaplnila a zdá se, že to tak zůstane i pro následující přestupní období.

Budoucí rok se Pep Guardiola nebude snažit získat argentinskou hvězdu, Lionela Messiho. Aspoň to tvrdí novinář z prestižního Sky Sports, Semra Hunter. I přes to, že 33letému kapitánovi vyprší příští léto smlouva a v klubu je viditelně nespokojený, zdá se jako nepravděpodobné, že by se opět potkal se svým bývalým koučem.

Důvody jsou dva. Vysoký věk doprovázený vysokou mzdou, kterou by v době pandemie těžko pokryl i klub jako je Manchester City. “Mám spolehlivé informace od někoho, kdo má blízko k celé situaci v Manchesteru City. Vedení klubu už nemá po letním nezdaru zájem o získání Lionela Messiho,” prozradil Hunter.
“Na základě těchto informací z dnešního dne můžu říct, že už jsou tyto dveře zavřeny. Messi je na sklonku kariéry. Navíc to už není ten Messi, který hrál za Barcelonu posledních 17 let. Vždyť i on sám potvrdil, že se jeho odchod do důchodu blíží. I když by mohl přijít zadarmo, jeho plat je astronomický. Ročně si přijde na 100 milionů euro. To by byla obrovská ztráta pro každý klub, zejména v dnešních těžkých časech.”

Otázkou tedy zůstává, zda bude 6násobný držitel Zlatého míče působit v Barceloně i další v sezóně nebo se přeci jen najde zájemce s dostatečnými financemi?/**/