Chystá se přestup století?! Vedení PSG už začalo s mobilizací klubových obchodů

Blíží se pomalu, ale jistě. Odchod Lionela Messiho z Barcelony zdá se být nevyhnutelný. Největším favoritem na získání kapitána Barcelony je podle všechno francouzské PSG, což posilují i zprávy posledních dní.

Přichází konec jedné velké barcelonské éry, jejímž posledním střípkem je hvězdný Argentinec Lionel Messi. Ten dal po 20 letech působení v klubu najevo, že už v Barceloně není šťastný. V létě tohoto roku byl na pokraji odchodu, ale kvůli právním závazkům byl přinucen zůstat na Nou Campu.

Šestinásobnému vítězi Zlatého míče však vyprší na konci sezóny smlouva a nedá se očekávat podpis smlouvy nové. Proti hovoří také fakt, se kterým před nedávnem přišlo vedení klubu. Pokud by se Messi náhodou rozhodl zůstat v katalánské metropoli, musel by přistoupit na radikální snížení platu. Zhruba 600 000 euro týdně, které aktuálně pobírá, by bylo pro klub v nadcházejícím období neúnosné.
PSG je spolu s Manchesterem City zatím jediný tým, který projevil o služby 33letého fotbalisty zájem. Pařížané by neměli problém zařadit do týmu další superhvězdu, finance na to mají. Teď se navíc začínají objevovat signály, které ukazují, jak moc si je vedení klubu jisto, že přestupové závody dotáhnou do vítězného konce.

Marketingové oddělení klubu už informovalo všechny obchody spjaté se značkou PSG, aby se připravilo na nával, který bude s oznámením příchodu Messiho souviset. Tyto zvěsti potvrzuje také odborník na pařížský klub, Daniel Riolo. Ten před pár dny prohlásil, že od příští sezóny uvidíme Lionela Messiho nastupovat pod Eiffelovkou.

Kapitán Barcelony sice momentálně nemůže kvůli smluvním podmínkám s Barcou uzavírat žádné oficiální dohody, ovšem podle zvěstí už existuje uzavřená dohoda s PSG. Veškeré důkazy tomu minimálně nasvědčují.
Vyřešena už je také otázka ohledně čísla dresu. Tradiční desítku sice v Paříži navléká Messiho velký kamarád a jeden z hlavních iniciátorů přestupu, Neymar. Brazilec se ovšem před nedávnem nechal slyšet, že mu jeho číslo s radostí přenechá.

Podpisem Messiho si vedení PSG slibuje jen jedno, a to definitivní upevnění postavení mezi předními kluby světa. S Mbappém a Neymarem po boku by se stalo trio MMN opravdu obávaným nebezpečím pro všechny obrany. Klub si je navíc dobře vědom, že kromě obrovského mediální zájmu, by navíc získal určitou hybnou páku pro další jednání právě s dvěma výše jmenovanými. Neymarovi s Mbappém totiž končí v roce 2022 smlouva a s příchodem Lionela Messiho by jejich šance na setrvání značně vzrostly.

Takto Messi řádil během jeho poslední konfrontace s PSG. Vzájemný souboj si zopakují už na začátku příštího roku v osmifinále Ligy mistrů.

/**/