Blíží se konec! Legendární Gigi Buffon ohlásil, do kdy bude ještě chytat

Táhne mu na 44 let. Gianluigi Buffon tuší, že se blíží nevyhnutelné. Konec jeho dlouhé kariéry.

Buffon se vrátil do Juventusu po ročním angažmá ve francouzském PSG. Od roku 2019 tak kryje záda dosavadní jedničce Staré dámy Wojciechu Szczesnému. 43letý mládenec navíc v loňském létě prodloužil smlouvu o další rok. Od nástupu Andrey Pirla na post hlavního trenéra klubu odchytal Buffon za Juventus ve všech soutěžích 10 zápasů.

Z 26 let mezi profesionály odehrál italský gólman v Juventusu neuvěřitelných 20 sezón. Během tohoto období si zajistil 21 trofejí.

Na otázku, proč se rozhodl prodloužit smlouvu o další rok odpověděl. “Říká se, že když dosáhnete určitého věku, pokles formy přijde nárazově. Já tomu však nevěřím. Jsem jeden z těch lidí, kteří pevně věří v osud. Když mi Juventus předložil nabídku k návratu, pomyslel jsem si: ‘Madonna!’. Člověk nikdy neví. Třeba existuje nějaký důvod, kvůli čemu jsem se měl vrátit. Ještě jeden poslední velký příběh by se mohl napsat,” naznačil Buffon, co je jeho hnacím motorem. Ano, trofej, která mu jako jediná chybí, ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů.

“Takže abych byl upřímný, souvisí to s tím malým kouskem ega, které všichni máme,” dodal.

Nic však netrvá věčně, ani Gigiho kariéra. “Podívej se, mám v hlavě mezník, který bude znamenat definitivní konec. Maximální hranici vidím na červen 2023. Toto je maximum, opravdu, opravdu maximum. Ale nikde není vyloučené, že přestanu hrát třeba za 4 měsíce,” přiznal legendární gólman.
/**/