Blíží se konec Garetha Balea v Realu Madrid?

Již delší dobu kolují mezi fanoušky a médii zprávy, že velšský útočník Gareth Bale není spokojen se svým působením ve španělském klubu. Vliv na to má především prohlášení a chování Zinedina Zidana. Guillem Balague (španělský fotbalový novinář) v rozhovoru  pro BBC Radio 5 Live’s pronesl názor, že Bale chce klub opustit.

Naštvaný Bale

Podle Balagueho je fotbalista otrávený a rozzlobený ze směru, jimž se jeho působení v Realu Madrid ubírá. Balague v rozhovoru řekl, že Bale se cítí rozezlený.

Je naštvaný. Když se Zidane vrátil do klubu, nechal se slyšet, že o Balleho nestojí, aniž by někdo nabídl jasné zdůvodnění. Toto prohlášení posléze okomentoval Baleův agent Jonathan Barnett: Zidane je neuctivý. Neprokazuje žádný respekt hráči, který toho udělal tolik pro Real Madrid.”

Snaha o přestup do Číny

Velšan podle Balagueho nechápe, proč mu klub nejdřív otevřel dveře a poté mu zamítl odejít. Původně měl totiž Bale v létě posílit tým Jiangsu Suning z čínské Superligy a podepsat s ním tříletý kontrakt. Ovšem jednání postupně ztroskotala, neboť Real Madrid požadoval poplatek za přestup od čínského klubu.

Madrid souhlasil, že nebude požadovat poplatek za přestup od Jiangsu Suning, nakonec ale od jednání odstoupili, protože věřili, že jiný čínský tým je ochotný zaplatit velkou částku za Jamese Rodrígueze, což se nakonec ukázalo jako nepravdivé.

Bale řekl Zidanovi, s nímž má profesionální vztah, že učinil jednoznačné rozhodnutí a připravuje se na svůj odchod. Baleův agent následně hledal různé možnosti, kam by mohl útočník odejít, Bale se nakonec ale rozhodl zůstat v klubu.

Poslední kapka

Gareth Bale toho má už dost. V čase, kdy začal vynikat, neboť věděl, že když hraje zápasy, jeho kondice stoupá, musel náhle sledovat zápas proti Bruggám z lavičky. Nikdo neví proč. Bílý balet s outsiderem skupiny ‘pouze’ remizoval 2:2. Zidane po zápase tvrdil, že Bale nebyl fyzicky v pořádku, útočník toto tvrzení ovšem popřel.

“Poprvé od doby, kdy přišel do Madridu v létě 2013, chce Velšan odejít. Cítí, že není spravedlivé, co se s ním děje,” pronesl španělský novinář.

Momentálně se Bale plně soustředí na blížící se reprezentační utkání proti Slovensku.

 

/**/