Bastian Schweinsteiger ukončil kariéru! Tohle jsou jeho slova na rozloučenou

Osminásobný vítěz Bundesligy, vítěz Ligy mistrů a mistr světa z roku 2014 dnes ohlásil konec své bohaté kariéry.

Bývalý kapitán německé fotbalové reprezentace nastupoval od sezóny 2017/18 za zámořské Chicago Fire. Americká MLS se dostala do fáze play off, kde se Schweinsteiger se Chicagem neprobojoval, a tak se 35letý Němec rozhodl ukončit kariéru profesionálního hráče.

Bastian Schweinsteiger působil většinu své kariéry v Bayernu Mnichov, kde odehrál 342 zápasů, během kterých si stihl připsat 45 gólů. S klubem následně dokázal například vyhrát osmkrát Bundesligu, sedmkrát DFB-Pokal (německý pohár), UEFA Supercup a v sezóně 2012/13 Ligu mistrů. V sezóně 2017/18 už v dresu Manchesteru United pozvedl nad hlavu také trofej pro vítěze Evropské ligy.

Za reprezentaci odehrál neskutečných 121 utkání. V letech 2014 – 2016 se mu dostalo cti nosit kapitánskou pásku. Největšího úspěchu dosáhl s Německem v roce 2014, kdy vyhráli Mistrovství světa v Brazílii.

Tohle sdělil Schweinsteiger prostřednictvím sociálních médií fotbalovému světu: Milí fanoušci, můj čas nadešel. Je načase ukončit moji kariéru profesionálního fotbalisty. Chtěl bych poděkovat jak Vám, tak týmům, ve kterých jsem působil – FC Bayern Mnichov, Manchester United, Chicago Fire a německému národnímu týmu. Udělali jste pro mě neskutečné skutečným. Samozřejmě bych chtěl poděkovat také mé manželce a mé rodině za všechnu podporu, kterou mi dávali. Dávat sbohem aktivnímu fotbalu ve mně vzbuzuje lítost, ale zároveň se těším na výzvy, které mě v budoucnu čekají. Fotbalu zůstanu nadále věrný. Děkuji moc za všechen čas strávený s Vámi, navždy budete v mém srdci. Váš Basti.

 

/**/