AKTUÁLNĚ: Žhavé zboží Haaland! Gigant z PL je připraven plácnout se přes kapsu

Nadchl v Salzburgu, svými výkony nepřestává udivovat ani po roce v Dortmundu. Řeč je o Erlingu Haalandovi, na kterého se začíná tvořit poměrně dlouhá řada zájemců.

18. ledna 2021 to byl přesně jeden rok od přestupu Haalanda ze Salzburgu do Borussie Dortmund. Během působení v Německu stihl talentovaný rychlík odehrát 35 zápasů, v nichž nasbíral 35 gólů a 6 asistencí. Skvělé výkony předváděl jak v Bundeslize, tak na velké scéně v Lize mistrů. Není tak divu, že fronta zájemců o Erlinga se výrazně rozšířila a nachází se v ní řada evropských gigantů.

Vedle Realu Madrid, Manchesteru City, Manchesteru United a ostatních se však nyní objevil další klub z Premier League, jenž je ochoten přeplatit všechny zájemce a vypláznout sumu, která se by se v klubové historii ihned zařadila mezi ty největší.
Portál The Athletic přišel s informací, že Haalanda začali bedlivě sledovat v Chelsea. Pokud však bude chtít vedení Blues přivést aktuálního držitele ceny Golden Boy, bude muset šáhnout velmi hluboko do klubové pokladny. 20letý útočník je v Dortmundu vázán smlouvou do léta roku 2024, jeho kontrakt je ale doplněn o výstupní klauzuli, která vejde v platnost příští rok. Její hodnota činí 75 milionů eur. Kdo bude chtít Haalanda přivést už letos, bude si muset připlatit.

V Chelsea s vysokou sumou za přestup počítají a pokusí se talentovanou kometu Borussie přivést už na konci aktuální sezóny, aby předběhli ostatní zájemce. Na Stamford Bridge se zatím za přestup nejvíce plácli přes kapsu v případě Kaie Havertze a Kepy. Oba londýnský celek vyšli na 80 milionů eur. Haalandův příchod by však podle všeho stál vedení Blues ještě o něco více.
/**/