AKTUÁLNĚ: Zájem o Jankta! Blízko je Gerrard, Messi i Bundesliga ve hře, prozradil Romano

Poslední týdny rozvířil české přestupové vody ten nejpovolanější. Fabrizio Romano prozdradil na svém Twitteru a posléze i během svého podcastu informace ohledně přestupu Jakuba Jankta.

Český reprezentant ve službách italské Sampdorie s velkou pravděpodobností změní dres už v lednu 2021. Zájemci se hlásí z různých koutů Evropy.

Úplně tím největším adeptem o služby 24letého záložníka je skotský Glasgow Rangers pod vedením hvězdného Stevena Gerrarda. Přestup byl na spadnutí už v létě. Kluby se ale nakonec nedohodly. Ve hře bylo i Getafe.

“Jakub Jankto byl během posledního přestupového dne opravdu, ale opravdu blízko k přestupu do Rangers. Netuším, jestli byla tato informace zveřejněna, ale dohoda byla velmi blízko. O jeho podepsání soupeřili Rangers na dálku s Getafe. Kluby se nakonec nedomluvily na některých detailech,” vysvětlil renomovaný novinář.
“Každopádně uvidíme, co se stane v lednu. Ozvaly se už také týmy z Bundesligy, Skoti jsou však horcí adepti. Zájem přetrvává nadále i u Getafe,” dodal.

V případě přestupu do La Ligy, by se Janktovi mohl podařit unikát. V jedné ligové sezóně by totiž mohl nastoupit jak proti Ronaldovi, tak proti Messimu. Lákavá je samozřejmě také německá Bundesliga, kde by se mohl český hráč setkat s dalšími krajany.

Skotská Premiership už sice svou kvalitou tolik atraktivní není. Na druhou stranu hrát pod legendárním Gerrardem v týmu, který táhne za ligovým titulem i postupem do jarních bojů Evropské ligy, není také k zahození.
/**/