AKTUÁLNĚ: Tvrdá obvinění z Premier League! Manchesteru City reálně hrozí vyloučení ze soutěže

Betano dorazilo do Česka! 3000 Kč vstupní bonus plus 350 Kč po dokončení registrace

Manchester City byl Premier League oficiálně obviněn z porušování finančních pravidel. Vedení anglické ligy vyšetřuje ligového šampiona za překročení finančních pravidel ve více než stovce případů, k nimž došlo během období necelých deseti let.

Úřadující mistr Premier League čelí obvinění z neposkytnutí kompletních údajů ze svého účetnictví, a porušení podmínek finančního fair-play. K překročení finančních pravidel mělo docházet mezi lety 2009 až 2018, během nichž se Citizens stali třikrát ligovým mistrem. Celým případem se nyní bude zabývat nezávislá komise.“V souladu s pravidlem W.82.1 potvrzujeme, že Premier League předala komisi několik údajných porušení pravidel ze strany fotbalového klubu Manchester City,” zní oficiální prohlášení Premier League.

➡️VIDEO: Toto v TV neuvidíte! Takto Allegri chytil kvůli Di Mariovi šílený záchvat, fanoušci se nestačili divit

Počátek porušování pravidel se datuje k sezoně 2009/10, jenž představuje první kompletní ročník po převzetí klubu arabskými šejky. Hlavním předmětem obvinění je zatajování skutečných výší finančních odměn trenérů či hráčů, nedodržování pravidel UEFA o finanční fair-play v pěti sezonách a nedostatečná spolupráce s Premier League při čtyři roky trvajícím vyšetřování.
Klub se již ke kauze oficiálně vyjádřil: „Manchester City je překvapen zveřejněním těchto obvinění, zvláště poté, co klub s ligou úzce spolupracoval a poskytl velké množství podrobných dokumentů. Zároveň vítáme přezkoumání celé záležitosti nezávislou komisí, která bude mít k dispozici komplexní soubor nezvratných důkazů. Doufáme, že celá záležitost bude brzy jednou pro vždy vyřešena.“ 

Při prokázání viny hrozí Manchesteru odečtení bodů v ligové tabulce či dokonce vyloučení z Premier League. Citizens podobný problém řešili už v roce 2020, kdy obdrželi od UEFA dvouletý zákaz startu v evropských pohárech. Klub tehdy zachránilo odvolání Sportovnímu arbitrážnímu soudu, který trest zmírnil na pouhou pokutu. K němu by se však tentokrát při rozhodnutí o postihu Manchester odvolat nemohl.

Betano nabízí sázkařům Speciální mise za odměny – stačí si vsadit
na vybraný zápas nebo ligu a odměna je vaše

 

/**/